banner6

Hukuk kitabına büyük ilgi

banner37

Işık Kitabevi’nin en çok ilgi gören kitap listesinde birincilik Rauf Kürşad’ın kaleme aldığı “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Suçlar ve Cezalandırma Prensipleri” eserinin oldu

Hukuk kitabına büyük ilgi
banner8

Işık Kitabevi, 8-15 Eylül tarihleri arasında en çok ilgi gören ve okunan Kıbrıs ve dünya kitaplarındaki ilk beşi açıkladı.

Haftanın en fazla ilgi gören Kıbrıs Kitapları (ilk 5) başlığıyla yayınlanan listede birincilik, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Suçlar ve Cezalandırma Prensipleri” adlı kitabın oldu.

banner134

Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, iki yıllık bir çalışmanın ürünü olan kitapta, 1965 yılından 2020 yılı sonuna kadar yayımlanmış Yüksek Mahkeme kararları ışığında, ülkedeki ceza mevzuatında düzenlenen suçlar, bu suçlara öngörülen cezalar ve cezalandırmanın hangi prensipler tahtında yapıldığını, ağırlaştırıcı ve hafifletici faktörlerle birlikte ele aldı. 

Çalışmanın ilk bölümünde ceza türleri incelenirken, ikinci bölümünde cezalandırma ile ilgili genel prensiplere yer verildi.  Üçüncü bölümde ise suç türlerine yer verilip bu suç türlerine ilişkin prensipler ve suçlara takdir edilen cezalar ayrı ayrı ele alındı. 
 “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Suçlar ve Cezalandırma Prensipleri” adlı kitabın, Işık Kitabevi, Rüstem Kitabevi, Galeri Kültür, Khora Kitap ve Deniz Plaza şubelerinden temin edilebileceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104