Hukuk, Siyasi̇ İşler, Diş İlişkiler Komitesi̇’nden Anıtkabir'e ziyaret 

banner37

Hukuk, Siyasi̇ İşler, Diş İlişkiler Komitesi̇’nden Anıtkabir'e ziyaret 
banner99

Temaslarda bulunmak amacıyla Ankara’da bulunan UBP Milletvekili Yasemin Öztürk başkanlığındaki Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler, Dış İlişkiler Komitesi, Anıtkabir’i ziyaret etti. 

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, Komite Başkanı Yasemin Öztürk, UBP Milletvekilleri İzlem Gürçağ Altuğra, Oğuzhan Hasipoğlu, HP Milletvekili Ayşegül Baybars ile Meclis Genel Sekreteri Seral Fırat’dan oluşan heyet, Anıtkabir’de Aslanlı Yol’dan yürüdükten sonra mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. 

Heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçti. 

Burada Komite Başkanı Yasemin Öztürk, anıt özel defterine şunları yazdı: 

“Mustafa Kemal Atatürk, 

Siz Dünyaya örnek, Türkiye Cumhuriyeti’ne   önder oldunuz.  Bir Milletin birlik olduğunda neler başarabileceğini gösterdiniz.   

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, dahi lideri ATAM; Bir Türk kadını olarak bugün manevi huzurunda olmanın   haklı onurunu ve gururunu yaşamaktayım. Yolunuz yolumuz, ilkeleriniz ilkelerimizdir.  

Bir Ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bilmedikçe, yeryüzünde onu bertaraf edecek Millet çoktur.   Yabancı güçlerin Kıbrıs   Türk Halkının Türkiye Cumhuriyeti ile birlik ve beraberliği bozmasına müsaade etmeme çabamız; azim ve kararlılık içinde devam etmektedir. Kıbrıs Türkü varoluş mücadelesini, Anadolu halkının desteği ile sürdürmektedir. 

Bugün, burada Kıbrıs Türk Halkını temsil eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Milletvekilleri olarak, heyetimle birlikte huzurundayız. 

ATAM, Kıbrıs Türk Halkı, faziletli mücadelesine, onuruna ve Devletine sahip çıkmaya devam edecektir. Bunun kanıtı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisinin varoluşudur. 

Bu duygu ve düşüncelerle manevî huzurunuzda bulunmaktan kıvanç ve onur duymaktayız. Atam özgürlük ve bağımsızlık yolunda kararlılık içinde yürüyeceğimize ant içer en derin saygılarımızı sunarız.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75