Hükümet, 10 tane muhaceret memuru almaya karar verdi

banner37

Hükümet, kara giriş kapılarındaki geçişlerin hızlandırılması için çalışma başlatma kararı alırken, buralarda görev yapan birçok muhaceret memuru da yoğun çalışma saatleri ve ek mesailerin yetersiz olması nedeniyle işi bırakmanın yolunu arıyor

Hükümet, 10 tane muhaceret memuru almaya karar verdi
banner99

Ceren ÖZBİL

Bakanlar Kurulu kısa süre önce yaptığı toplantıda kara giriş kapılarından yapılan geçişlerin nasıl hızlandırılabileceğini ele aldı.

Bu doğrultuda Metehan Kara Giriş Kapısı yolundaki üçüncü şerdin yapılmasının hızlandırılmasına karar verildi. Ayrıca yine aynı toplantıda geçişlerin yoğunlaşmasından doğacak muhaceret memuru eksikliği için de münhal açılması yönünde karar verildi.

Başbakanlıktan alınan bilgiye göre; hükümet, Metehan Kara Giriş Kapısı’nda 10 olan muhaceret memuru sayısının 20’ye çıkarılması için çalışma başlattı. Yeni muhaceret memuru alınabilmesi içinse Maliye Bakanlığı’ndan yetki yazısı bekleniyor.

Ancak KIBRIS Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre muhaceret memuru sıkıntısı sadece Metehan Kara Giriş Kapısı’nda değil, tüm kara kapılarından yaşanıyor.

banner134
Kara giriş kapılarında görev yapan birçok memur gerek iş yoğunluğu gerekse de ek mesai ücretlerinin düşük olması nedeniyle kamuda açılan diğer münhallere başvuruyor.

“Maliye’den yetki yazısı bekliyoruz”

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Başbakanlık Müsteşarı Hasan Alicik, kapılardaki muhaceret memuru sayısının 10’dan 20’ye çıkarılması kararı alındığını ve bu kararın uygulanabilmesi için Maliye Bakanlığı’ndan yetki yazısı beklediklerini açıkladı.

Alicik, Maliye Bakanlığı’ndan gerekli yazının gönderilmesinin ardından yeni personel alımı için gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

“İstifa yok”

Alicik, kara giriş kapılarında görev yapan muhaceret memurlarının istifa ettiği yönünde bir bilginin kendisine ulaşmadığını söyledi.

Alicik, “istifa ile ilgili bir bilgim yok. Ancak bazı memurlar diğer dairelere geçmek için kamu münhallerine başvurmuş olabilir. Bu da herkesin hakkıdır. Her isteyen bu sınavlara katılabilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75