banner6

Hükümet Ciklos'tan geri adım attı

banner37

Başbakan Özgürgün, Lefkoşa-Girne anayolunu kullanacak iş araçlarına verilen iznin iptali için talimat verdi

Hükümet Ciklos'tan geri adım attı
banner151

Elmas TOKAY

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın geçtiğimiz gün aldığı ve büyük tartışmalara neden olan Ciklos mevkiinin bazı iş araçlarına açılması kararı, hükümet tarafından iptal edildi.

Başbakanlık Halkla İlişkiler Birimi’nden edinilen bilgiye göre, Başbakan Hüseyin Özgürgün kararın iptal edilmesi yönünde gerekli birimlere talimat verdi. Kararın, Resmi Gazete’de de yayımlanması bekleniyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından bir şirkete ait ağır iş araçlarının Ciklos mevkiini kullanarak Girne’ye girişine üç aylığına izin verilmişti. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından alınan karara göre, ağırlığı 2 bin 32 kilogramdan fazla olan kamyon, mikser, tanker ve TIR gibi 27 iş aracının, 23 Ocak ile 23 Nisan tarihleri arasında bu yolu kullanması kararı alınmıştı. İznin, adı açıklanmayan bir şirketin yarım kalan projesinin tamamlanması için verildiği açıklanmıştı.

Resmi Gazete'de yayınlanarak 23 Ocak itibariyle yürürlüğe giren izin belgesinde, Ciklos mevkiini kullanabilecek iş araçlarının plakaları da belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110