banner6

'Hükümet krizi yok'

banner37

DP Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak, önceki gün gerçekleşen meclis oturumunda, hükümet ortakları arasında çıkan tartışmanın hükümeti sonlandıracak bir konu olmadığını söyledi

'Hükümet krizi yok'
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Özelleştirme Yasası'nın görüşüldüğü meclis oturumunda hükümet ortağı olan UBP ile DP arasında görüş ayrılığına düşülmesi ve DP'li vekillerin meclisi terk etmesi hükümetin bozulup, bozulmayacağı tartışmalarını gündeme getirdi.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak konuyla ilgili açıklama yaptı ve bu durumun hükümeti sonlandıracak bir konu olmadığını söyledi.

Mehmet Erol Aktoprak "Demokrat Parti olarak bu konunun bir hükümet krizine dönüşmesine gerek olmadığı görüşündeyiz. Bu konu keşke iki parti arasında daha etraflıca konuşulup, tartışılıp bir uzlaşmaya gidilebilseydi. O zaman hükümet icraatları bakımından daha kolay bir konu olurdu" dedi.

"Değerlendirmeye gerek yok"

Mehmet Aktoprak, Hüseyin Özgürgün'ün "seçimse, seçim" yönünde açıklama yapmasının o anın duygusallığı içerisinde söylenen bir söz olduğunu düşündüğünü kaydetti ve böyle bir durumun ayrıca değerlendirilmesinin yapılmasına da ihtiyaç olduğu kanaatinde olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 09:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104