“Hükümet radikal önlemler almaktan kaçınıyor”

banner37

“Hükümet radikal önlemler almaktan kaçınıyor”
banner90
banner99

CTP milletvekili Özdil Nami, “Hükümeti Ekonomi ve Enerji Konusunda Atması Gerektiği Halde Atmadığı Adımlar” konusunda söz aldı.

Nami, TC-KKTC arasında imzalanan protokole değinerek, daha önce de protokollerin imzalandığını ancak para gelmediğini söyleyerek, buna hazırlık olunması ve ülkede sistematik sıkıntılara çözüm getirilmesi gerektiğini söyledi.

Vergi verme gücü olanların üzerinden yükün hafifletildiğini, halkın üzerindeki vergi yükünün ise artırıldığını söyleyen Nami,  “Vergi reformu bu mu?” diye sordu.

banner134
Türkiye’den kaynak gelmeyeceğinin varsayılarak hareket edilmesi ve ciddi reformlar yapılması gerektiğini belirten Nami, hükümetin Türkiye’den kaynak geleceği vaadiyle iktidara geldiğini, ancak bu vaadin gerçekleştirilemediğini söyledi.

Başbakan Tatar’ın hükümete gelmeden önce sürekli enterkonnekte kablo konusunda açıklamalar yaptığını söyleyen Nami, “Ne oldu o kablo meselesi? Hani göreve geldiğinizde bu konuyu süratle halledecektiniz?” diye sordu.

E-devlet projesinin durduğunu, ilerleme kaydedilmediğini belirten Nami, teşvik sisteminde köklü değişiklik yapılması gerekirken bunun yapılmadığını belirtti. 

Nami, hükümetin günü geçirme tavrında olduğunu, radikal önlemler almaktan kaçındığını söyledi.

Teşvik ve vergi sisteminin elden geçirilmesi, Türkiye ile ilişkilerin masaya yatırılması gerektiğini dile getiren Nami, Hal Yasası’na da öncelik verilmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75