banner6

Hükümetin ardından Siyasi parti Başkanları sert yorumlar yaptı

banner37

Hükümetin ardından Siyasi parti Başkanları sert yorumlar yaptı
banner99

Hükümetin istifasının sunulmasının ardından iktidarın ortağı ve diğer muhalefet parti başkanları da konuya ilişkin yorumlarda bulundu değerli izleyenler. Gün boyu devam eden hükümet istifasının yankıları, partilerin de ana gündem maddesiydi.

Başbakan Ersan Saner’in hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunmasının ardından gözler de muhalefet parti liderlerine çevrildi.  Hükümet ortağı Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, alınan kararın ülke adına hayırlı olmasını dilerken, muhalefet parti başkanları da hükümetin çoktan bittiğine vurgu yaptı.

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ TUFAN ERHÜRMAN

Olmayan hükumet olmadığını nihayet idrak ederek istifa etti! Hayal aleminden gerçek dünyaya dönüş!!!

banner134

YENİDEN DOĞUŞ PARTİSİ GENEL BAŞKANI ERHAN ARIKLI

"HAYIRLI OLSUN...

Başbakan Ersan Saner bugün Hükümetin istifasını sundu.

Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Şimdi sürecin Anayasaya uygun olarak işlemesini bekliyoruz.

Mesela muhalefetin aylardan beri üzerinde durduğu geniş tabanlı bir seçim hükümeti kurma becerisini gösterip göstermeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bize göre 60 gün içerisinde geniş tabanlı bir Hükümet kurulursa ne ala. Kurulamazsa Aralık sonu erken seçim yapılmalıdır."

HALKIN PARTİSİ GENEL BAŞKANI KUDRET ÖZERSAY

“Aylardır zaten ruhunu teslim etmiş olan memlekete zerre faydası dokunmayan bu mefta yamalı bohça hükümet şimdi defnediliyor. Halkın, memleketin gözü aydın…Bu memleket sahipsiz değildir”.

TOPLUMCU DEMOKRASİ PARTİSİ GEMNEL BAŞKANI CEMAL ÖZYİĞİT

 “Başbakan hükümetin istifasını sunacağını açıkladı. UBP-DP-YDP azınlık hükümeti zaten çoktan bitmişti. Bunu kendileri de biliyordu. Şimdi sadece malumun ilanı yapılıyor. Baskıyla, zorlamayla buraya kadar. Zaten görevde kaldıkları her gün toplumun, ülkenin geleceğinden çalmaktaydılar. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Toplum yaşanan tüm bu süreci baştan sona değerlendirmeli. Bu saatten sonra derhal seçime gidilmelidir”.

TOPLUMCU KURTULUŞ PARTİSİ- YENİ GÜÇLER  GENEL BAŞKANI MEHMET ÇAKICI

“Kıbrıs Türk halkı, kendi yurdundan vazgeçmeyecektir. Yarın artık bugündür, bugün artık mücadele günüdür. Artık geriye çekilmeyeceğiz. Bir kaç tane fırsatçı ve zalime bu ülkeyi bırakmayacağız ve hep birlikte mücadele edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104