banner6

Hükümetin biteceğinin mesajı ilk Arıklı’dan geldi

banner37

Hükümetin biteceğinin mesajı ilk Arıklı’dan geldi
banner99

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı ve Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, sabah saatlerinde önemli bir açıklamaya imza atmıştı. Arıklı açıklamasında YDP Merkez Yönetim Kurulu’ndan Hükümetten çekilmek için yetki isteyeceğini açıklamıştı. Bu sözler aslında hükümetin daha da fazla devam etmeyeceğinin ilk sinyali oldu. Arıklı’nın sözlerinin hemen ardından Başbakan Ersan Saner de hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı’na sunduğunu kamuoyu ile paylaştı.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, sabah saatlerinde hükümetin ömrünün bittiği sinyalini vermişti.

Meclis’teki nisap sorunu, hükümet ve erken seçim konularında Türk Ajansı Kıbrıs’ın (TAK) sorularını yanıtladı.

Meclis’teki nisap sorununun sadece hükümetin sorunu olmadığını vurgulayan Arıklı, “Bu sadece hükümetin değil, muhalefetin de ayıbıdır” diye eklemişti.

Muhalefetin “azınlık hükümeti” diyerek Meclis’e katılmamasının yanlış olduğunu ifade eden Arıklı, Hükümetin sabah saatlerinde gerçekleşmesi gerekenoturuma katılmama yönündeki tavrının doğru bir tavır olduğunu belirtmişti.

Arıklı, Seçimin 6 Şubat’tan daha erkene çekilmesi gerektiği görüşünü paylaşmıştı.

Arıklı akşam toplanacak YDP Merkez Yönetim Kurulu’ndan (MYK) Hükümetten çekilmek için yetki isteyeceğini de söylemişti. Ama, söz konusu yetkiye ihtiyaç kalmadı. Başbakan Ersan Saner, Cumhurbaşkanına istifasını sundu.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104