banner6

Hükümetin istifasına muhalefetten yorumlar

banner37

Hükümetin istifasına muhalefetten yorumlar
banner99

Başbakan Ersan Saner, “Hükümetin daha fazla sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum” diyerek hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sundu. Gündeme bomba gibi düşen bu haber muhalefet kanadını da harekete geçirdi. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yapan siyasiler, kararı geç kalındı şeklinde yorumladı. İşte siyasilerin paylaşımlarından derlediğimiz haber.

Başbakan Hamza Ersan Saner, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sundu...

UBP-DP-YDP Azınlık Hükümeti’nin istifasının ardından muhalefet de sosyal medya hesapları üzerinden harekete geçti. Kişisel hesaplarından paylaşım yapan siyasiler alınan kararı geç olarak nitelendirdi. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bazı vekillerin paylaşımları şöyle;

AYŞEGÜL BAYBARS

“Kurulduğu günden bugüne kadar sayısız yasaya aykırılık usulsüzlük yapan ve yapılmasına müsaade eden toplumun menfaatine olacak herhangi bir icraat yapmayan, değil toplumun mecliste kendi vekillerinin bile desteğini alamayan azınlık hükümeti sonunda malumu ilan etti. Yamalı bohça azınlık hükümeti istifa ederek toplumum önünü açtı. En sonunda doğru bir karar alarak ülkenin hayrına olacak şekilde hükümet bitti.

Bundan sonra yapılması gereken, ülkenin tüm sıkıntılarını göz önünde tutarak toplumun sıkıntılarına çare olacak, ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak ve sahipsiz kalan memleketimizi ayağa kaldıracak şekilde çalışmaya devam etmektir. Bu memleket bizimdir”.

ERKUT ŞAHALİ

banner134

“Kendini olmadığı bir şeymiş gibi sanan hükümet giderken bile ne olduğunu anlamadı. İstifa etmiş! Hayır, yapıştırıcı buraya kadar tutmuştu, artık bıraktı. İsitfa etmediniz efendiler, dağıldınız! Darmadağın ettiğiniz memleketin, enkazı altında ezim ezim oldunuz..

SALAHİ ŞAHİNER

“10 ay gibi kısa bir süre içerisinde; doğru hiçbir karar alamayan, hukuk ihlalini bir alışkanlık haline getiren, şaibe kokularının eksik olmadığı, şantiyeye çevireceğiz derken ülkeyi enkaza çeviren, kurumlarımızı bilinçli bir şekilde iflasın eşiğine getiren, piyasayı ucuzlatacağım derken tarihi zamlara imza atan, halkın alım gücünü yerlerde süründüren, Kıbrıs Türk toplumunun kendine olan özgüvenini kaybetmesi için özel çaba gösteren sözde "hükümet" ilk kez doğru bir karar alıp istifa ediyor. Gitmeleri önemli idi, ama geri gelmemeleri daha önemli.

SERDAR DENKTAŞ

 “Olması gerekendi… bu şekilde yürümeyeceği belli idi. Uzun süredir yoktu hükümet... İki opsiyon var zaten: Ya teknokrat kabine ve bunun ülkeyi seçime taşıması;  diğeri UBP-HP. Bunları deneyeceklerdir… Göreceğiz”

ARMAĞAN CANDAN

"Aylar öncesinden olması gereken bugün oldu ve halka zaman kaybettirmekten başka bir işe yaramayan bu hükümet sona erdi. Yarın yeni bir gün..."

TOLGA ATAKAN

Başbakan Ersan Saner'in son 10 ayda yaptığı tek doğru iş oldu bu. Ta başından Ekim 2021 seçim tarihi ile kurulan ancak daha ilk günden attığı imzayı, verdiği sözü yutan "azınlık" hükümeti acz içinde yürüyemeyeceğini geç de olsa anladı. Gailesi memleket olmayan, odağı halk olmayan bu dönemin kendi "güdük", zararı ise büyük oldu.

Neyse ki bu memleket sahipsiz değil !

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104