banner6

Hükümetin yüzde 19.88 hayat pahalılığı artışı önerdiği iddia edildi

banner37

Hükümetin yüzde 19.88 hayat pahalılığı artışı önerdiği iddia edildi
banner150 banner151 banner143

KTAMS ve Kamu sen Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın son 3 ayda oluşan yüzde 19.88 oranındaki hayat pahalığını Ocak ayı maaşlarına yansıtmayı önerdiğini savundu.

Sendikalar Denktaş’ın yılın son 3 ayın da oluşacak hayat pahalığını maaşlara yansıtmanın mümkün olmadığını söylediğini de iddia ettiler.

KTAMS ve KAMU sen böyle bir uygulamayı kabul etmeyeceklerini bildirdiler.

Ktams ve Kamu sen Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın hükümetin kamu çalışanlarına son 3 ayda oluşan yüzde 19.88 oranı kadar bir artışın Ocak ayı maaşlarına yansıtılacağı bilgisini kendileriyle paylaştığını savundular.

İki sendikanın yetkilileri Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın dün sendikalarla gerçekleştirdiği toplantıda bu bilgiyi aktardığını iddia ettiler.

KamuSen Başkanı Metin Atan ile Kıbrıs Türk Amme Memurları sendşikası başkanı Güven Bilgehan gündem artı programına telefonla katılarak konuyu değerlendirdiler.

Metin Atan yılın son 3 ayında oluşacak hayat pahalılığı oranının maaşlara yansıtmama gibi bir uygulamayı kabul etmeyeceklerini belirtti.

Atan, dövizin düşüşüne paralel fiyatlar düşmedi, banka faizlerinde değişiklik yok zamlar yapıldı diye konuştu.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Güven Bengihan ise, Hükümetin kriz karşısında çalışanları, dar ve sabit gelirlileri koruyacak tedbirler almak yerine, krizin bedelini bu kesimlere ödetmek istediğini savundu.

Bengihan, dövizin seyrine paralel önerilenin dışında çalışanların kaybının daha fazla olabileceğini de savundu.

Bengihan “gerekirse eylem ve kavga verilecek” diye konuştu.

Kaynak: BRT

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 21:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110