banner6

Hükümetten çözüme tam destek  

banner37

Başbakan Hüseyin Özgürgün, yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılması konusunda desteklerinin tam olduğunu vurguladı.

Hükümetten çözüme tam destek  
banner8

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, haftalık rutin görüşmeleri çerçevesinde Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kabul etti. Yaklaşın bir buçuk saat süren görüşmenin ardından Başbakan Özgürgün basına açıklamalarda bulundu.

banner134

Özgürgün, Cumhurbaşkanı Akıncı’yla işlerin yoğunluğu nedeniyle ara verdikleri olağan haftalık görüşmelerden birini gerçekleştirdiklerini belirterek, biriken birçok konuyu görüştüklerini söyledi.

Görüşmeler olmasa da diyalog telefonla devam etti

Hükümetle Cumhurbaşkanı arasındaki diyaloğun bu görüşmeler olmasa da telefon kanalıyla devam ettiğini ifade eden Özgürgün, “Ancak yüz yüze olunca daha geniş ve rahat konuşma imkanı buluyoruz” dedi.

Özgürgün, olağan görüşmelerin her salı gerçekleşmeye devam edeceğini belirtti.

Kıbrıs konusuyla ilgili de daha sık bir araya gelmelerini gerektiren gelişmeler olduğunu söyleyen Özgürgün, kasım ayı içerisinde İsviçre’de planlanan toplantının da değerlendirmesini yapmalarının gerekeceğini ifade etti.

Sıkıntı yok

Özgürgün, herhangi bir sıkıntı olmadığını, Cumhurbaşkanı ile  ne zaman isterse bir araya gelebileceklerini ve sıkıntıların aşılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

İsviçre’de yapılması planlanan toplantıyla ilgili düşünceleri de sorulan Özgürgün, Cumhurbaşkanı’nın basına bu konuyla ilgili henüz detaylı bilgi vermediğini, konunun önümüzdeki günlerde daha net ortaya konacağını söyledi.

Özgürgün, yıl sonuna kadar bir anlaşmaya varılması konusunda desteklerinin tam olduğunu vurgulayarak, toplantıya kimlerin katılacağı ve tarafların alacağı pozisyonların birkaç güne kadar netleşeceğini yineledi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 16:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104