banner6

Hür-İş'e hediye edilen lüks Mercedes vergiden muaf tutuldu

banner37

Hür-İş'e (Hür İşçi Sendikaları Federasyonu) “tamamen sendikal amaçlarla” ve “kamu yararına” kullanılmak üzere Türkiye’de örgütlü Türkiye İşçi Sendikaları Federasyonu tarafından hediye edilen Mercedes-Benz E 220 AMG Sport Cdi marka araç gümrükten muaf tutuldu.

Hür-İş'e hediye edilen lüks Mercedes vergiden muaf tutuldu
banner99

Tünay MERTEKCİ

Bakanlar Kurulu 7 Kasım tarihli toplantısında, Hür-İş tarafından tamamen sendikal amaçlarla ve kamu yararına kullanılmak üzere yurtdışından ithal edilecek salon araç için ithal izni verilmesine ve Gümrük Vergisi, Rıhtım Harcı ve Fiyat İstikrar Fonu’ndan muaf tutulmasına karar verdi.

Karar 17 Kasım’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çaluda: Araç, Türk-İş yetkilileri için alındı

Aracın Türkiye’deki Türk-İş Federasyonu tarafından alındığını belirten Hür –İş Başkanı Ahmet Çaluda, Türkiye’deki yetkililerin Kıbrıs’a geldiği zaman bu aracı kullanacağını kaydetti. Çaluda, Hür-İş’in, Türk-İş ile her daim iyi ilişkileri olduğunu da kaydederek, bu aracı sendikal faaliyetlerde Hür-İş’in de kullanabileceğini belirtti.

Hür-İş’in böyle bir araç alacak parası olmadığını da sözlerine ekleyen Çaluda, geçmişte de sendikalar için araçlar alındığını ve bu aracın da sadece sendikal faaliyetlerde kullanılacağını söyleyerek sözlerine son verdi.

Türk-İş yetkilileri doğruladı

Öte yandan KIBRIS’ın ulaştığı Türk-İş yetkilileri, Ahmet Çaluda’nın sözlerini doğrulayarak, Kıbrıs’a sıklıkla geldiklerini ve aracı Kıbrıs’a geldiklerindeki yapacakları faaliyetlerinde kullanmak için Hür-İş’e hediye ettiklerini belirtti.

Aracın İngiltere fiyatı 40 bin STG

Aracın, Mercedes-Benz’in İngiltere’deki resmi web sayfasında fiyatı 40 bin 15 Sterlin olarak görünüyor. 40 bin 15 Sterlin, bugünkü kurla 206 bin 877 Türk Lirası’na denk geliyor.

Aracın özellikleri

Hür-İş Federasyonu tarafından ithal edilen Mercedes-Benz E 220 AMG Sport Cdi marka aracın özellikleri ise şu şekilde:

Motor hacmi: 2143 cc

Güç: 167 bhp

Sürat limiti: 215 km/h

Ağırlık: 2 ton

Vites: 7 vites

Benzin: Dizel

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104