banner6

Hurdacıya satmak için eşya çaldılar, mahkemeye çıkınca özür dilediler

banner37

Hurdacıya satmak için eşya çaldılar, mahkemeye çıkınca özür dilediler
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yaşları 18 olan K.C. ve M.G.Y. isimli iki genç, kapı kilidini kırarak girdikleri evden alüminyum çerçeveli sineklik telden çeşmeye, klimadan şofbene ve bakır tencerelere kadar para eden metal olan tüm eşyaları çalarak, hurdacıya satmaktan tutuklandı. İki genç dün çıkarıldıkları mahkemede pişman olduklarını söyleyerek özür diledi ancak tutuklanmaktan kurtulamadı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 28.05-2022-01.06.2022 tarihleri arasında Cihangir’de sakin Esin Çelebi’nin sorumluluğunda bulunan ikametgahın güneye bakan demir bahçe kapısının üzerindeki asma kilidi muhtemelen sert bir cisimle vurup kıran iki zanlının, ikametgahın içerisinde bulunan bir adet Beko marka klima, bir adet Taleon marka klima, pencere ve kapılarında bulunan toplam 7 adet alüminyum çerçeveli sineklik teli, 5 adet bakır tencere ve ikametgahın bahçe kısmında duvarında monteli vaziyette bulunan gazlı şofben ile iki adet lavabo çeşmesini sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

   Polis memuru Kozal Debreli, meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturmada Minareliköy sanayisinde faaliyet gösteren Asbuzu Ltd’de 28.05.2022 tarihinde M.G.Y.’nin klima motoru sattığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Zanlıların işlemiş oldukları suçu itiraf ettiklerini ancak tahkikatın devam ettiğine vurgu yapan Debreli, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan her iki zanlı da, özür dileyip, pişman olduğunu beyan etti.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104