banner6

Hurdaları çalarken mal sahibine yakalandılar

banner37

Hurdaları çalarken mal  sahibine yakalandılar
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

   Boğaziçi’nde Kasım Sancakoğlu’nun mülküne giren aynı aileden 4 kişi hurda çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı 1 H.T., zanlı 2 M.T., zanlı 3 H.T. ve zanlı 4 C.T. dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerinde üç gün tutukluluk emri alındı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hasan Özgüç, 4 zanlının 25 Mart 2022 tarihinde saat 12.05’te Boğaziçi’nin güney kısmında bulunan Kasım Sancakoğlu’na ait etrafı telle çevrili alan içindeki hurdaların bulunduğu telli kısmı hasar yapmaksızın açıp, içeriye girdiklerini anlattı.

   Özgüç, zanlıların, bir adet çamaşır makinesi kazanı ve hurda demir parçaları alarak kullanımlarında bulunan plakasını sökmüş oldukları JK 920 plakalı van araca koydukları esnada mal sahibinin fark etmesi üzerine zanlıların araca binip olay mahallinden ayrıldıklarını belirtti.

   Zanlı 1 ve 2’nin 31 Mart’ta Güzelyurt’ta tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Özgüç, zanlı 3 ve 4’ün ise dün sabah polise gelip teslim olduklarını kaydetti.

   Özgüç, zanlı 2 ve 3’ün gönüllü ifade verip suçlarını itiraf ettiklerini ve gönüllü ifadelerin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğini anlattı.

   Özgüç, aranan emarelere ve yürütülecek soruşturmaya etki edebileceklerinden, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süreye poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Nil Çeliker, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110