banner6

Hüseyin Amcaoğlu Kıbrıs Tv'de konuştu

banner37

Gönyeli- Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile kanalizasyon konusunda gerçekleştirdiği görüşmeyi değerlendirdi, “İki belediye de koordineli çalışmaya başladı” dedi.

Hüseyin Amcaoğlu Kıbrıs Tv'de konuştu
banner99

Canlı Aktarım - Kıbrıs TV

Gönyeli- Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, Kıbrıs TV’de yayınlanan Haluk Yerli'nin moderatörlüğündeki ‘Sabah Sabah’ adlı programda soruları yanıtladı.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı ile kanalizasyon konusunda gerçekleştirdiği görüşme ilgili konuşan Hüseyin Amcaoğlu, kanalizasyon probleminin detaylarını aktardı ve ortak komite kurulacağını söyledi.

İki belediye arasındaki problemlerin yargıya taşınma sebebini ‘diyalog eksikliği’ olarak nitelendiren Amcaoğlu, Harmancı ile ortaklaşa yapılabilecek projeleri değerlendirdiklerini de ifade etti.

“İKİ BELEDİYE DE KOORDİNELİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI”

Gönyeli ve Alayköy Belediyelerinin birleşmeden sonra koordineli bir şekilde çalışmaya başladığını vurgulayan Amcaoğlu, dere temizliği, yol çalışmaları, trafik düzenlemeleri, aydınlatma eksiklikleri, ilaçlama ve yaşlılara yönelik projeleri ile ilgili yürütülen çalışmaların detaylarını aktardı.

Seçim sürecinde hedefleri arasına aldığı projelere ek olarak, sonradan ortaya çıkan problemleri çözmek için de çabaladıklarını söyleyen Amcaoğlu,  su sayaçları konusunda yaşanan problemlere de değinerek, teknolojiyi takip ederek bu sorunu çözeceklerini belirtti.

 Sayaçların okunması konusunda ortaya çıkan problemleri otomasyon sistemine geçerek çözebileceklerini aktaran Hüseyin Amcaoğlu, belediye menfaatine olan bütün projelere aynı önemi vererek hayata geçireceklerinin altını çizdi.

“KAYNAĞIN YÜZDE 40’I BELEDİYELERE AKTARILACAK”

Mali konularla ilgili de bilgi veren Gönyeli- Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, yeni yasa ile birlikte Ercan Havalimanı’ndan, kıymet - tartı ücretinden ve gazinolardan alınan ücretlerin yüzde 40’ının bir havuzda toplanacağını ve belediyelere dağıtılacağını kaydetti. Amcaoğlu, bu kaynağın tüm belediyeler tarafından kullanılacağını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104