banner6

Hüseyin Cahitoğlu: Başarılı olan sporcularımız yüzde yüz bursla üniverisite okuyabilecek

banner37

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek mutabakatı sayesinde Türkiye Milli Takımı’nda oynayan ve başarılı olan tüm sporcuların ücret ödemeden üniversite okuma imkanına sahip olacağını belirtti.

Hüseyin Cahitoğlu: Başarılı olan sporcularımız yüzde yüz bursla üniverisite okuyabilecek
banner99

“Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek” mutabakat metni imza töreni, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla geçtiğimiz günlerde Lefkoşa’da ÖSYM binasında yapıldı.

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Milli Sporcu Bursu ile öğrencilere yükseköğretimde yüzde yüz eğitim desteği verilmesini içeren mutabakat metinleri, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KKTC’deki 19 üniversite arasında imzalandı. Metinlere, TC Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile üniversite temsilcileri imza koydu.

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, sporculara eğitim görecekleri üniversitelerde yüzde yüz burs imkanı sunan mutabakat ile ilgili Kıbrıs Postası’na özel açıklamalarda bulundu.

CAHİTOĞLU: ŞU ANDA BU BURSU ALMAYA HAK KAZANAN 20’YE YAKIN SPORCUMUZ VAR

Bütün branşlarda Türkiye Milli Takımı’nda görev yapmış sporcuların bu bursu almaya hak kazanabileceğine dikkat çeken Cahitoğlu, “Şu anda bu bursu almaya hak kazanan 20’ye yakın sporcumuz var” dedi.

Cahitoğlu, ‘Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek’ mutabakatı sayesinde sadece Türkiye’deki sporcuların değil Kıbrıslı Türk sporcuların da önünün açılacağını belirtti.

“BAŞARILI OLAN BÜTÜN SPORCULAR BU DESTEKTEN FAYDALABİLECEK”

Söz konusu uygulamanın bugünden itibaren geçerli olacağını dile getiren Cahitoğlu, “Mutakabakatın bitiş tarihi yok. Başarılı olan bütün sporcular bu destekten faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

Cahitoğlu, mutabakatın sporcular motivasyon kaynağı olacağına vurgu yaparak, “Çocuklarımız herhangi bir spor dalında başarılı olabilirlerse yüzde yüz burslu okuyabilecekler” diye konuştu.

“İMZALADIĞIMIZ MUTABAKAT HEM EĞİTİME HEM DE SPORA DESTEK NİTELİĞİ TAŞIYOR

Sporcuların bu bursu almaya hak kazanmaları durumunda özel üniversitelerde ücret ödemeden eğitim göreceklerini söyleyen Cahitoğlu, “İmzaladığımız mutabakat hem eğitime hem de spora destek niteliği taşıyor” açıklamasında bulundu.

Cahitoğlu, Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek mutabakatının Kıbrıslı Türk sporcular için bundan sonraki süreçte ‘çok önemli bir avantaj’ olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104