banner6

Hüseyin Çavuş: PDO sertifikası alan işletmelerin artırılması için iş birliği içerisinde olacağız

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, KTTO heyetini kabul ettiği görüşmede, odanın çalışmalarına dikkat çekerek, PDO sertifikası alan işletmelerin artırılması için iş birliği içerisinde olunacağını vurguladı.

Hüseyin Çavuş: PDO sertifikası alan işletmelerin artırılması için iş birliği içerisinde olacağız
banner150

banner150 banner150

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’ndan bir heyeti kabul etti.

Bakanlık açıklamasına göre, Çavuş ziyarette yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın çalışmalarının önemine dikkat çekti ve ihracatın yüzde 45’ini oluşturan hellimin tescilinden sonra odanın daha da önem arz ettiğini ifa etti. Çavuş, PDO sertifikası alan işletmelerin artırılması için iş birliği içerisinde olunacağını da kaydetti.

Yemlik baklagillerin üretiminin artırılması ve pazar olanaklarının yaratılması konusunda görüşe alış verişinde de bulunulan görüşmede organik buğday üretimindeki sorunların çözümü hususunda  atılması gereken adımlar ele alındı.

Çavuş ayrıca ata tohumlarının da korunmasına ve üretiminin artırılmasına yönelik istişare yapılması gerektiğini vurguladı.

DENİZ

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz de kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Hüseyin Çavuş’a yeni görevinde başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104