Huzur operasyonu kaçakları ortaya çıkardı

banner37

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi tarafından gerçekleştirilen huzur operasyonunda, kimliğini ispatlayan belge ibraz edemeyen 5 kişi dün mahkemeye çıkarıldı

Huzur operasyonu kaçakları ortaya çıkardı
banner87

Ahmet VAMIK

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından önceki akşam Girne’de gerçekleştirilen huzur operasyonunda, görevli polislere kimliğini ispatlayan herhangi bir belge ibraz edemediği gerekçesiyle gözaltına alınan 20’ye yakın şahıstan 5’i dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
Ortalama olarak bir ile iki yıl arasında ülkede yasadışı şekilde bulundukları belirlenen, ikisi Pakistan, ikisi Bangladeş ve biri Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olan 5 zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Kaçak oldukları ortaya çıktı

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil’i tanık olarak dinletti.
Polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlılar 25 yaşındaki Bangladeş uyruklu Arif Miah, 46 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti uyruklu İrfan Duran, 23 yaşındaki Pakistan uyruklu Waqas Tariq, 19 yaşındaki Bangladeş uyruklu Md Sahinur Rahman ve 46 yaşındaki Pakistan uyruklu Zohaib Ali’nin “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunma” suçundan methaldar olduklarını belirtti.
Şengil, Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından 13 Eylül günü Girne Kordonboyu bölgesinde gerçekleştirilen huzur operasyonu sırasında gözaltına alınan ve KKTC’de ikamet izinsiz yaşadıkları ortaya çıkan 5 zanlının ülkemizde bulunmalarıyla ilgili bir izahat veremediklerini kaydetti.
 

Nerede çalıştıkları araştırılacak

 Meseleyle ilgili soruşturma başlatıldığını ve ülkemizde 1 ile 2 yıl arasında kaçak olarak yaşadıkları ortaya çıkan zanlıların nerede yaşayıp, nerede yasadışı şekilde çalıştıklarının araştırılması gerektiğini ifade eden Şengil, zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 3’er gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER