İbrahim Takımcılar yakalandı

banner37

Polis memurunu bıçakla ağır yaraladıktan sonra çaldıkları araçlarla kaçan zanlılardan Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar, dün Akdoğan’da yakayı ele verdi, Gökhan Takımcılar’ın aranmasına devam ediliyor. Durumu stabil olan yaralı polis ise halen yoğun bakımda tutuluyor

İbrahim Takımcılar yakalandı
banner99

Sedef BOŞNAK

banner134

MAHKEMEYE ÇIKARILMASI BEKLENİYOR… Gaziköy’de önceki akşam görev başındaki polisi bıçakla yaraladıktan sonra çaldıkları iki araçla kaçan zanlılardan biri olan İbrahim Takımcılar, dün akşam saatlerinde Akdoğan’da terk edilmiş boş bir evde kıskıvrak yakalandı. Zanlının bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor. Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde birçok suçtan sabıkası olan ve cezaevinden firar eden Gökhan Takımcılar’ı ise arama çalışmaları devam ediyordu.

Gaziköy’de önceki akşam görev başındaki polisi bıçakla yaraladıktan sonra çaldıkları iki araçla bölgeden kaçan iki zanlıdan biri olan Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar, dün akşam saatlerinde Akdoğan’da terk edilmiş boş bir evde yakalandı.

Birçok suçtan sabıkası olan ve cezaevinden firar eden Gökhan Takımcılar’ı ise arama çalışmaları sürüyor.

Gökhan Takımcılar’ın önceki akşam bıçakla sırtından, boynundan, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan yaraladığı polis memurunun ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi halen devam ediyor. Durumunun stabil olduğu bildirilen polis memuru, halen yoğun bakım servisinde tutuluyor.

İbrahim Takımcılar’ın bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Firari Gökhan Takımcılar’ı arama çalışmaları ise gazetemizin baskıya girdiği saatlerde devam ediyordu.

Terk edilmiş boş bir evde yakalandı

Bıçaklı saldırı ve firarın ardından teyakkuza geçen polis teşkilatı, her ne kadar saldırganların Güney Kıbrıs’a geçmiş olabileceğini düşünse de her ihtimali değerlendirerek zanlıları yakalamak için dört bir koldan seferber oldu.

Dün akşam saatlerinde, zanlıların olaydan sonra çalarak kaçtıkları BA 250 plakalı aracın bölgede görüldüğü bilgisinin üzerine Gazimağusa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi ile Dörtyol Polis Karakolu ekipleri başarılı bir operasyona daha imza atarak “Ecevit” lakaplı İbrahim Takımcılar’ı Akdoğan’da saklanmış olduğu terk edilmiş bir evde kıskıvrak yakaladı.

Demirhan Polis Karakolu’na götürülen İbrahim Takımcılar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlının bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Tatar, yaralı polisi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, önceki gece görevi başında suçluları yakalamaya çalışırken bıçaklanan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan polis memurunu ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, Lefkoşa Polis Müdürü Hüseyin Çete, Başhekim Dr. Adil Özyılkan, Başhekim Baş Yardımcısı Dr. Hasan Birtan ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık Danışmanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı hazır bulundu.

Ne olmuştu?

Gaziköy ve bölgede son günlerde artan hırsızlık olayları nedeniyle devriyeye çıkan Demirhan Polis Karakolu’ndan iki polis, önceki akşam saat 19.00 sıralarında Gaziköy’deki bir tarla içerisinde şüpheli olarak gördüğü araçtaki iki kişiyi kontrol amacıyla ekip arabasına bindirdiği sırada, Gökhan Takımcılar isimli saldırgan cebinden çıkardığı bıçakla polis memuruna arkadan saldırarak, sırtından, boynundan, göğsünden ve kalbine yakın bir noktadan bıçaklamıştı.

Diğer polisin yaralı arkadaşına yardım ettiği sırada ise, Gökhan Takımcılar ve Ecevit lakaplı İbrahim Takımcılar isimli iki zanlı, çaldıkları BA 250 ve LG 077 plakalı araçlarla ayrı ayrı kaçmışlar, daha sonra LG 077 plakalı aracı Akdoğan’da terk ederek, diğer araçla kaçışlarını sürdürmüşlerdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde SBA Polisi, zanlıların ara bölgede görüldüğünü ve takibinde olduklarını bildirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88