banner6

İç çamaşırlarından uyuşturucu çıktı

banner37

Türkiye’den KKTC’ye seyahat eden Uğur Genç ve Can Güneş, Zeyna adlı narkotik köpeği geçemedi

İç çamaşırlarından uyuşturucu çıktı
banner150 banner151 banner143

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye önceki gün giriş yapan Uğur Genç ve Can Güneş, narkotik dedektör köpeği “Zeyna”ya takıldı. Tepki veren Zeyna’nın ardından üzerlerinde arama yapılan Genç ve Güneş’in iç çamaşırlarının içerisinde yaklaşık 3’er gram olmak üzere toplam 6 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğu tahmin edilen madde bulundu.

İki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Bayram, Uğur Genç ve Can Güneş’in “uyuşturucu madde (hintkeneviri) ithali ve tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Polis Çavuşu Mehmet Bayram, Genç ve Güneş’in önceki akşam saat 20.35 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapmak istedikleri esnada, detektör köpek Zeyna’nın tepki vermesi sonucu üzerlerinde ve eşyalarında görevli polis ekipleri tarafından arama yapıldığını belirtti.

Bayram, zanlıların giymekte oldukları iç çamaşırları içinde gizlenmiş 3’er gram olmak üzere toplam 6 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğu tahmin edilen madde bularak emare alındığını kaydetti.

Uğur Genç ve Can Güneş’in yapılan sorgulamalarında işledikleri suçu itiraf ettiklerini belirten Bayram, emare olarak alınan uyuşturucu maddelerin analize gönderileceğini belirterek zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Bu talebe itiraz edilmemesi üzerine, Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110