“İçime şeytan kaçtı”

banner37

Mağusa’da hırsızlık suçundan tutuklanan yabancı uyruklu M.N. isimli zanlı, sorgusu esnasında Minareliköy’de bir işyerinden de 2 bin 500 TL değerindeki araba jantlarını çaldığını itiraf etti

“İçime şeytan kaçtı”
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Mağusa’da hırsızlık suçundan tutuklanan yabancı uyruklu M.N. isimli zanlı, sorgusu esnasında Minareliköy’de bir işyerinden de 2 bin 500 TL değerindeki araba jantlarını çaldığını itiraf etti. Minareliköy’deki hırsızlık suçundan teminata bağlanılmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı M.N., söz alarak “Pişmanım. İçime şeytan kaçtı” dedi.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak, polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 13-15.06.2021 tarihleri 19.00-13.00 saatleri arasında Minareliköy Lefkoşa’da, işletmeciliğini E.T.’nin yapmış olduğu bir lastik servisinin, arka kısmında muhafaza edilen tanesi 250 TL’den 10 adet 2. el araç jantlarının Gazimağusa’da sakin M.N. tarafından sirkat edildiğini söyledi.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, 03.08.2021 tarihinde Gazimağusa Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında meydana gelen sirkat meselesi konusunda sorgusu yapılan zanlının, soruşturma sırasında bir gönüllü ifade vermek arzusunda olduğunu söylediğini ve verdiği gönüllü ifadesinde konu işyerine ait jantları çaldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Aydoğanlı, zanlının yazılı davasını kabul ettiğini ve KKTC’de çalışma izinli olarak bulunduğunu belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88