banner6

İçip içip atıyorlar

banner37

Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi ile Trafik Eğitim Parkı arasındaki boş arazi, sorumsuz bazı kişilerin meskeni haline geldi.

İçip içip atıyorlar
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da Atatürk Öğretmen Akademisi ile Trafik Eğitim Parkı arasındaki boş araziyi sorumsuz bazı kişiler mesken tuttu.

Lefkoşa’nın göbeğinde her gece yol kenarındaki arazide ateş yakıp içki içen kafadarlar, daha sonra şişeleri ve çöpleri çevreye atıp olay yerinde ayrılıyor.

Bu durumun yaz başından beri devam ettiğini söyleyen bölge sakinleri ise ne belediyenin ne de polisin bu durumla ilgilendiğini savundu.

“Kimse umursamıyor”

banner134

Özellikle ülkemizin önemli kurumlarından olan ve son zamanlarda hiç gündemden düşmeyen Atatürk Öğretmen Akademisi’nin hemen yanı başında yaşanan bu sorumsuzluğun hoş karşılanmasının mümkün olmadığını belirten bölge sakinleri, yoldan geçen vatandaşların da gördükleri çevre kirliliğine haklı olarak tepki gösterdiğini dile getirdi.

Bölge sakinleri, yetkililerin bir an önce önlem almasını ve bölgenin temizlenmesi istendi.

Ağaçlar budandı, dallar yol ortasında bırakıldı

Öte yandan bir kirlilik de 9 Eylül İlkokulu yolu üzerinde yaşandı. Budanan ağaç dallarının öylece yol ortasında bırakılması tepkilere neden oldu.

Yolun bir şeridinin budanan ağaç dallarıyla kapandığını belirten vatandaşlar, dalların bir an önce kaldırılmasını istedi. Bölge sakinlerinden bir vatandaş, ağaç dallarının budanmadan önce de trafik için sorun yarattığını ancak budandıktan sonra dalların öylece bırakılmasının da ayrıca soruna yol açtığını dile getirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88