İçişleri Bakanı Evren, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

banner37

İçişleri  Bakanı Kutlu Evren, 27  Mart Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle mesaj yayımlayarak, tiyatro sanatçılarının,  Kıbrıs Türk Halkı’nın kültürünün, özgün kimliğinin, varoluş ve demokrasi mücadelesinin yaşatılmasında, geleceğe taşınmasında önemli bir role sahip olduğunu vurguladı

İçişleri Bakanı Evren, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
banner90
banner8

Tiyatronun yaşamın bir parçası olduğunu kaydeden Evren, tiyatronun insanın yaşam serüvenindeki acıları, sevinçleri, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olayların sahnede canlandırılması ile insanın kendini yeniden yaşaması  olduğunu ifade etti.

banner134
Tiyatronun aynı zamanda bir eğitim görevi de gördüğünü ve insanların  düşünsel hayatına katkı koyduğunu belirten Evren mesajında şöyle dedi:

“Bugün, tiyatro sanatçılarımız, yaratıcılıkları, duyarlılıkları ve aydın kimlikleri ile bu topraklardan sanatın sihrini, umudun sesini ve kültürümüzün özünü dünyaya duyuran en kıymetli temsilcilerimizdirler. 

Bu duygu ve düşüncelerimle, 21. yüzyılda, çağdaş tiyatro anlayışı ile Kıbrıs Türk Kimliği ve kültürüne sahip çıkan, tüm tiyatro sanatçılarımızın “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” nü kutlar, esenlikler dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75