banner6

İçki hırsızına 6 yıl hapis

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, kasım ayında, kilidini kırdığı antrepodan yarım milyon TL’lik 962 şişe içki sirkat eden eski sabıkalılardan Hüseyin Gör’e ibretlik ceza verdi:

İçki hırsızına 6 yıl hapis
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

BİR TÜRLÜ USLANMADI… Mahkeme, 32 sabıka kaydının 12’si hırsızlık olan ve aldığı cezalara karşın bir türlü uslanmayan Hüseyin Gör’e, askıdaki 2 davasını da dikkate alarak 6 yıl hapis cezası verdi

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, kasım ayında, Gazimağusa’da bir işletmeye ait antreponun 2 asma kilidini kırarak, içerisinden 463 bin 760 TL değerindeki 962 şişe içki sirkat eden Hüseyin Gör’ü yargılayarak suçlu buldu.

Mahkeme, 32 sabıka kaydının 12’si hırsızlık olan ve aldığı cezalara karşın bir türlü uslanmayan Hüseyin Gör’e, askıdaki 2 davasını da dikkate alarak 6 yıl hapis cezası verdi.

Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve üye Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan heyetin oy birliğiyle aldığı kararı, üye yargıç açıkladı.

Yargıç Hazan Aksun, Hüseyin Gör’ün, 4 Kasım ile 9 Kasım 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde, Ramadan Cemil İşletmeleri’ne ait 7 numaralı antreponun 2 asma kilidini kırarak 70 TL’lik kasti hasara uğrattıktan sonra bir cürüm işlemek maksadıyla antrepoya girdiğini anımsattı.

Hazan Aksun, Hüseyin Gör’ün, antrepo içerisinden 463 bin 790 TL değerindeki 962 şişe içkiyi sirkat ettiğini, tutuklandığı günden bu yana cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunduğunu dile getirdi.

Aksun, konu suçları planlı bir şekilde hareket ederek işleyen sanığın, mahkemeden pişman olup özür dilediğini anlattı.

Bina açma, sirkat ve kasti hasar suçlarının ülkede yaygın hal alıp, toplum huzurunu bozarak, kişilerin güven duygusu içinde yaşamasını engellediğini dile getiren Hazan Aksun, mahkemelerin bu tür suç işleyenlere karşı hoşgörüyle yaklaşmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Hazan Aksun, konu suçların yasada ciddi hapislik cezasıyla cezalandırıldığına vurgu yaparak, bu tür suçların önüne geçilmesi için, konu suçları işleyenlere ve işlemeye tevessül edeceklere karşı caydırıcı ve ibret verici ceza verilmesi gerektiğinin kaçınılmaz olduğunu anlattı.

Mahkeme,  huzurlarındaki meseleyi değerlendirdikten sonra, aldığı cezalara karşı suç işlemeyi alışkanlık haline getiren sabıka kaydı kabarık sanığa işlemiş olduğu ciddi, vahim ve yaygın suçlardan ötürü verilebilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.

Mahkeme tüm belirttikleri ışığında sanığı, oy birliğiyle suçlu buldu ve 6 yıl hapse mahkum etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104