banner6

İçtiği sigarayı sevgilisinin yüzünde söndürdü!

banner37

İçtiği sigarayı sevgilisinin yüzünde söndürdü!
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da yalan söylediği gerekçesiyle, kız arkadaşı İ.Y.’yi ciddi şekilde darp edip, içtiği sigarayı  yanağında söndüren Y.S. tutuklanarak mahkemeye çıkartıldı.

   KKTC’de turist vizesiyle bulunan ve ciddi darp suçundan tutuklanan Y.S., işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere her ne şart altında olursa olsun, 15 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Mahkemenin söz vermesi üzerine konuşan Y.S., ailesi tarafından ölümle tehdit edilen müştekiyi sevdiğini belirterek, “Üzerimizde psikolojik baskı var. Biz birbirimizi seviyoruz. Yuva kurmak istiyoruz. Böyle bir şey bir daha yaşanmayacak. Söz veriyorum” dedi.

Sıra yargıda

   Dünkü duruşmada, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Gökhan Kol, zanlının, 6 Nisan 2022’de saat 09.00’da, yalan söylediği gerekçesiyle, ikamet ettikleri evin ön bahçesinde, kız arkadaşı İ.Y.’yi ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

   Tanık polis Gökhan Kol, zanlının, İ.Y.’yi elleriyle, vücudunun muhtelif yerlerine defalarca vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini ve içtiği tekel 2000 marka sigara izmaritini yüzüne bir kere basmak suretiyle söndürüp ciddi şekilde yaraladığını anlattı.

   Tanık polis, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını belirterek, zanlının, yazılı dava tebliğini ‘kabul ederim’ tanıtını verdiğini mahkemeye aktardı.

   Mahkemeden, aile bağı olmadığı ülkede, 60 günlük turist vizesiyle ikamet eden Y.S.’yi, uygun bir teminata bağlamasını talep eden tanık polis, elinde, zanlıyı suça bağlayıcı teyit edici şahadet bulunduğunu da sözlerine ekledi.

  Huzurundaki talebi ve zanlının beyanlarını değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun 15 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110