banner6

'İftira yüzünden çocuklarımı göremiyorum'

banner37

13 yıllık evliliğinden iki çocuğu bulunan 33 yaşındaki Gülizar Giritli Arısu, Sosyal Hizmetler Dairesi memurunun hazırladığı raporda kendisine iftira atıldığını ve çocuklarının velayetinin babalarına verilmesine neden olduğunu savundu. Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilisi ise, “Biz raporlarımızda iddialara yer veriyoruz ancak kesin yapılmış gibi yargılama yapmıyoruz” açıklaması yaptı.

'İftira yüzünden çocuklarımı göremiyorum'
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Güzelyurt’a ikamet eden ve eşi ile yaşadığı şiddetli geçimsizlik yüzünden boşanma davası açan 33 yaşındaki Gülizar Giritli Arısu isimli kadın, Sosyal Hizmetler Dairesi’nin mahkemede sunduğu rapordan dolayı uzun süredir çocuklarını göremediğini iddia etti. 13 yıldır evli olan ve biri 12 diğer ise 6 yaşında iki çocuk annesi olan Arısu, eşinin kendisine uyguladığı şiddet yüzünden polise şikâyetçi olduğunu ve bu yıl nisan ayında da mahkemeye başvurarak boşanma davası açtığını söyledi.

Davanın açılması üzerine Güzelyurt Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görevli memurların evine geldiğini ve 15 dakikalık görüşme yapıp, incelemelerde bulunduklarını anlatan Arısu, görüşme yapıp, incelemelerde bulunan memurun mahkeme günü yeminli şahadet verdiğini belirtti. Arısu, “Memurun mahkemeye sunduğu raporda, erkek kardeşimin evde olduğu sırada, çocuklarımı balkona kapattığım ve başka bir erkekle birlikte olduğum iddia edildi” dedi.

Hakkında söylenenlerin ahlaksız ve kabul edilmez bir iddia olduğunu belirten Arısu, kendisiyle 15 dakika görüşen bir memurun bunları neye dayanarak ya da kimin söylediklerine inanarak böyle bir raporu hazırladığına ise anlam veremediğini söyledi. Şiddetli geçimsizlik yüzünde birkaç kez daha boşanmak için girişimde bulunduğunu ancak, çocuklarından dolayı vazgeçtiğini ifade eden Arısu, hakkında sunulan yalan dolan iddiaların her şeyi bitirdiğini söyledi. Bu olay üzerine mahkemenin çocukları babalarına verdiğini savunan Arısu, çocuklarını uzun zamandır göremediğini, babalarının hiçbir şekilde çocuklarını göstermediğini, çocuklarını görmek için, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne başvurduğunu ancak kendisine mahkeme kararı olmadan bir şey yapamayacaklarını söylediklerini belirtti.

“Kadınlık onurum, gururum ve hislerim zedelendi”

Çocuklarını görebilmek için Sosyal Hizmetler Dairesi’ne üç kez gittiğini aktaran Arısu, “Ben sadece çocuklarımı görmek istiyorum. Kimseden başka bir şey istemiyorum. Hakkımda sunulan raporda yazılan hiçbir şey doğru değil. Görevli memur kendi gözleriyle görmüş gibi rapor hazırlamış. Varsa bir bildiği ya da kanıtı ortaya koysun. İftira atarak mahkemeyi yanıltmaya çalışmak doğru değil. Ben iki çocuk annesiyim. Sadece çocuklarım için şu an mücadele ediyorum. Ayrılmak istediğim için bana iftira atılıyor. Bu iftiralardan dolayı kadınlık onurum, gururum ve hislerim zedelendi” dedi.

“Raporlarımızda iddialara da yer veriyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Güzelyurt Sosyal Hizmetler Dairesi’nden bir yetkili, kurum olarak her zaman ‘kadına şiddete’ karşı olduklarını belirterek, memurun böyle bir rapor hazırlamasının doğru olmadığını ve hiç kimseyle de bu raporu paylaşmalarının mümkün olmadığını söyledi. Gülizar hanımın konuyla ilgili kendilerine hiç gitmediğini belirten yetkili, “Gülizar hanımın böyle bir şikâyeti varsa bize gelsin. Biz kendisine gereken yardımda bulunacağız. Ancak konuyla ilgili bize hiç gelmedi” dedi.

Bazı iddialara raporlarında yer verdiklerini belirten yetkili, ancak kesin yapılmış gibi, yargılama yapmadıklarını da savundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 08:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110