İhbar, suçüstü yakalattı

banner37

Paşaköy’deki bir eve düzenlenen polis baskınında yakalanacağını anlayan M. K., uyuşturucuların bir kısmını pencereden attı ama yine de tutuklanmaktan kurtulamadı

İhbar, suçüstü yakalattı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisi, aldığı bir ihbarı değerlendirdi ve Paşaköy’deki bir eve düzenlediği baskın sonucu toplam 7 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddelere el koydu.


Uyuşturucu maddelerin 4 gramını evinin penceresinden attığı sırada suçüstü tespit edilen M. K., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartılarak, aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.


Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Mustafa Kavaz, 4 Ekim 2019’da aldığı bir bilgi ışığında, M.K.’nin Paşaköy’deki ikametgâhında Narkotik ve Kaçakçılığı Önlenme Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramada, zanlıyı, konu evin penceresinden 4 beyaz kâğıda sarılı 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi, pencereden aşağıya attığı sırada suçüstü tespit edip tutukladığını anlattı.


banner134
Zanlı M. K.’nin huzurunda konu evde, mahkeme emri gereği arama yaptıklarını belirten Mustafa Kavaz, zanlıya ait yatak odasındaki şilte üzerinde, 2 beyaz kağıt içerisinde 2 gram ve foil parçası içerisinde ise 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.


Adı edilen zanlıyı tutuklayıp sorguya aldığını ifade eden tanık polis, emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılanları incelenmesi için laboratuvara göndereceğini kaydetti ve mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.


Tanık polis, ayrıca, laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.


Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75