İhmal kurbanı son fidanı da uğurladık

banner37

Ciklos’ta sel sularına kapılan araçta hayatını kaybeden Ahmet Kılıç, Tolga Bekçi ve Günay Kandaz’dan sonra dün de Gaye Soyutok Dikmen Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

banner87
İhmal kurbanı son fidanı da uğurladık
banner99
banner90

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa – Girne anayolunda Ciklos mevkiinde 5 Aralık akşamı sel sularına kapılan araçta hayatını kaybeden dört gençten biri olan 18 yaşındaki Gaye Soyutok, ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Soyutok’un Dikmen’deki cenaze namazını KKTC Din İşleri başkanı Talip Atalay ve beraberindeki din adamları kıldırdı.

Sel felaketinde hayatını kaybeden 4 gençten biri olan ve uzun süren aramaların ardından önceki gün Doğanköy Göleti’nin yaklaşık 150 metre yukarısında toprağın 3 metre altında cansız bedenine ulaşılan Gaye Soyutok’a dün hastanede sabah otopsi yapıldı.

Otopsisi tamamlanan Soyutok, dün Dikmen Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından gözyaşları arasında Dikmen Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze namazı sırasında Soyutok’un ailesi ifade edilemez acıdan dolayı akrabalarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi.

banner9
Sel felaketinde 3 arkadaşıyla birlikte sele kapılan ve yapılan aramalar sonucu 3 gün sonra bulunan Gaye Soyutok, arkadaşlarının ardından defnedildi.

Cenaze törenine, Başbakan Tufan Erhurman, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, başta olmak üzere çok sayıda polis ve askeri subay, bazı siyasi ve milletvekillerinin yanı sıra, ailesi ve sevenleri katıldı.

 

Annesinin feryadı herkesi ağlattı

Soyutok’un Dikmen Camii’ndeki cenaze namazı öncesi, tabutuna sarılan annesi Mehtap Soyutok, “Yavrum, kızım, aşkım, bir tanem bizi bırakıp nereye gittin. Ben bu acıya nasıl dayanacağım, yüreğim yanıyor uyan yavrum” diyerek gözyaşıyla feryat etti. Annesinin bu feryadı cenaze namazına katılanları derinden etkileyerek ağlattı.

 

Atalay:

Gaye Soyutok’un cenaze namazını kıldıran KKTC Din İşleri başkanı Talip Atalay, “Ülkemizde son günlerde yaşanan sel felaketinden dolayı dört genç yavrumuzu toprağa verdik. Bugün diğer üç arkadaşı gibi, aynı kaderi paylaşan genç Gaye’yi de toprağa vereceğiz. Bu acının tarifi yok. Ancak geride kalan ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 07:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109