banner6

İhmâl, gencecik bir canı hayattan kopardı

banner37

Zifiri karanlık bir yol, süratli ve dikkatsiz sürüş birleşti ve dün sabah saat 00.55 sıralarında Güzelyurt-Lefke anayolunda 22 yaşındaki Abdullah Keskin isimli gencin ölümüne sebep oldu

İhmâl, gencecik bir canı hayattan kopardı
banner8

Güren TİLKİ – Ahmet UÇAR

Güzelyurt-Lefke anayolunda dün sabahın erken saatlerinde, birçok ihmalin birleşmesiyle bir trafik kazası meydana geldi ve 22 yaşındaki bir genç hayatını kaybetti.

Yeşilyurt’taki Cengiz Topel Hastanesi kavşağı yakınlarında, aydınlatma olmadığı için zifiri karanlıkta yaya olarak anayolun karşısına geçmeye çalışan Abdullah Keskin isimli gence, Hasan Mehmet Yılmaz’ın yönetimindeki NH 233 plakalı araç çarptı. Çarpmanın etkisiyle 29 metre ileriye savrulan Keskin olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kazanın ardından Abullah Keskin’e ilk müdahaleyi Cengiz Topel Hastanesi sağlık görevlileri yaptı ancak gencin hayatını kaybettiğinin belirlenmesi üzerine, cansız bedeni önce Cengiz Topel Hastanesi’ne, ardından da otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaza sonrası Güzelyurt Polis Müdürü Zafer Zaifer ve Lefke Karakol Amiri Abdurrazak Karadayı olay mahalline giderek incelemelerde bulundu, kazanın oluşuyla ilgili bilgi aldı.

Yılmaz mahkemeye çıkarıldı

Hasan Mehmet Yılmaz isimli 33 yaşındaki sürücü ise dün gün içerisinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Tansel Çizer, zanlı Hasan Mehmet Yılmaz’n 26 Eylül 2021 tarihinde, saat 00.05 raddelerinde Güzelyurt-Lefke anayolu Cengiz Topel Hastanesi kavşağı üzerinde yönetimindeki NH 233 plakalı Toyota marka salon araçla aşırı süratli ve dikkatsiz bir şekilde seyrettiğini belirterek, Yeşilyurt yakınlarına geldiği sırada ise yolu yaya olarak geçmeye çalışan 22 yaşındaki Abdullah Keskin’e çarptığını kaydetti.

Abdullah Keskin’in çarpmanın etkisiyle 29 metre ileriye savrulduğunu dile getiren Çizer, aldığı yaralara dayanamayan Keskin’in olay yerinde vefat ettiğini söyledi.

Çizer, Keskin’in otopsi işlemlerinin yapılması için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morg bölümüne alındığını belirterek, zanlının tutuklandığını ifade etti.

Soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin olduğunu, kamera kayıtlarının inceleneceğini ve zanlının verdiği ifadenin teyit ve tekzip edileceğini vurgulayan Çizer, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimali bulunan zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına istenilen tutukluluk emrini verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104