İhtiyat Sandığı’ndan 2 bin TL ‘kısmı ödeme’ için süre 2 ay daha uzatıldı

banner37

İhtiyat Sandığı’ndan 2 bin TL ‘kısmı ödeme’ için süre 2 ay daha uzatıldı
banner99

Covid 19 Virüsü ve ekonomik kriz nedeniyle hazırlanan; İhtiyat Sandığı Birikimlerinden Sürekli ve Kısmi Ödeme yapılmasını düzenleyen yasa gücünde kararname yürürlükte

Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında kabul edilen Yasa Gücünde Kararname kapsamında; İhtiyat Sandığı Dairesi’nde birikimi olan iştirakçilere, yaşadıkları ekonomik sıkıntıların aşılabilmesi amacıyla; Ekim- Kasım 2020 aylarında, iki taksit halinde toplam 4000 TL ödeme yapılacak.

banner134
Kararname kapsamında, Ekim ve Kasım ayları için; aylık 2000TL avans çekmek isteyen iştirakçiler, süreli ve kısmi ödeme başvurularını ödeme alınacak olan ayın son iş gününe kadar yapabilecek.

Yürürlüğe giren kararname ile, İhtiyat Sandığı Dairesi ‘nde birikimi olan iştirakçilere, ilk taksit Ekim 2020 ‘de olmak üzere ,iki eşit taksit halinde toplam 4000 TL’ye kadar ve hesabına işlenen prim, depozit ve faiz toplamının ¾’ünü aşmayacak şekilde İhtiyat Sandığı birikimlerinden süreli ve kısmi ödeme yapılacak.

İştirakçiler, İhtiyat Sandığı Dairesi’ne ait ihtiyat.gov.ct.tr adresinden online başvuru yaparak, KKTC’de faaliyet gösteren bir bankada başvuru sahibi iştirakçi adına bulunan banka hesabına ait IBAN/UBAN numarasını beyan etmesi koşuluyla süreli ve kısmi ödemelerden faydalanabilecek. Kararname kapsamında yapılacak süreli ve kısmi ödemeler İhtiyat Sandığı Dairesi tarafından iştirakçilerin banka hesaplarına yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Behterin avukat
Behterin avukat - 4 hafta Önce

Sayfaya girdim ama başvuru formunu dolduramadım nerden basvuru yapabilirim

Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Kamu çalışanı içinde geçerlimi

Bir vatandas
Bir vatandas - 4 hafta Önce

Kamuda çalışanda başvurabilecek mi

Murat çakmak
Murat çakmak - 4 hafta Önce

2000

Hurru karadayi
Hurru karadayi - 4 hafta Önce

Kamu iscileride alabilirmi

SIRADAKİ HABER

banner75