banner6

İkamet adresi olmayan zanlı cezaevine gönderildi

banner37

KKTC’ye girerken tasarrufunda uyuşturucu içerdiğine inanılan 87 adet hap ve 5 gram uyuşturucu madde bulunan P.N.U. teminat duruşmasına çıkarıldı

İkamet adresi olmayan  zanlı cezaevine gönderildi
banner90
banner99

ÖZEL HABER- Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaparken tasarrufunda uyuşturucu içerdiğine inanılan 87 adet hap ve 5 gram toz madde bulunan 28 yaşındaki P.N.U. isimli yabancı uyruklu zanlı yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Murat Kermeoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kermeoğlu, 01.03.2023 tarihinde saat 10.00’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen zanlının üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada zanlının tasarrufunda toplam 87 adet uyuşturucu madde içeren haplar ile yaklaşık 6 gram ağırlığında MDMA türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Kermeoğlu, tahkikatın tamamlandığını ve zanlının ikamet adresi olmadığını söyleyerek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104