banner6

“İkamet izinsiz kişilerin suç işlemesi sürpriz değildir”

banner37

Ülkemizde kaçak olarak bulunan ve bir eve girerek 50 TL değerindeki cüzdan ve içindeki bir ABD dolarını sirkat eden Chidera Emmanuel Emmanuel, bir yıl hapis cezası aldı

“İkamet izinsiz kişilerin  suç işlemesi sürpriz değildir”
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde kaçak olarak bulunan ve bir eve girerek 50 TL değerindeki cüzdan ve içindeki bir ABD dolarını sirkat eden Chidera Emmanuel Emmanuel, bir yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı.

   Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso hazır bulundu.

   Kararı okuyan Başkan Fadıl Aksun, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

   Aksun, sanığın işlediği Ev açma suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve Mülkiyet Hakkı’nın ihlaline neden olan ve kamu düzenini bozan suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Sanığın ikamet izinsiz olduğuna vurgu yapan Aksun, “Ülkemizde izinsiz ikamet eden kişilerin yaşamlarını devam ettirebilmek için bu tip suçlara karışıp, toplum düzeninin bozulmasına neden olmaktadırlar. İzinsiz ikamet edenlerin başka suçlara karışmaları sürpriz değildir. Beklenen bir sonuçtur” ifadelerini kullandı. 

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Aksun, sanığa oybirliği ile bir yıl  hapis cezası verdiklerini açıkladı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104