banner6

İki ayrı trafik kazasında, iki kişinin ölümüne yol açtı

banner37

İlke Numan’ın ölümüne sebep olmaktan tutuklu bulunan Ali Bayırbaşı, benzer suçtan teminat altında olduğu da göz önüne alınarak hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

İki ayrı trafik kazasında, iki kişinin ölümüne yol açtı
banner151

Yarış parkuru kontrolü sırasında geçtiğimiz cumartesi günü yönetimindeki aracın devrilmesi sonucu 19 yaşındaki İlke Numan’ın ölümüne sebep olmaktan tutuklanan Ali Bayırbaşı, eylül ayında da yine trafik kazasında Leyla Watt’ın ölümüne sebep olmaktan teminata bağlandığı göz önünde bulundurularak, hükümsüz tutuklu olarak yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis müfettiş muavini Evrim Belge, 18 Aralık 2021 tarihinde saat 09.00 sıralarında Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile Kyrenia Off Road Rally Derneği’nin birlikte düzenledikleri araba yarışı kapsamında, yarış öncesi parkur kontrolü yapan görevli Ali Bayırbaşı’nın kullanımındaki JS 542 plakalı pick up aracın toprak yolda seyrettiği esnada dikkatsizliği sonucu devrildiğini söyledi.


Kaza sonucu aracın arka kısmında bulunan İlke Numan’ın ağır yaralandığını, kaldırıldığı Yakın Doğu Hastanesi’nde de tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini ifade eden Belge, kazanın ardından Ali Bayırbaşı’nın tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını belirtti.


Soruşturmanın devam ettiğini, güvenlik kamera görüntülerinin incelemesinin sürdüğünü, cep telefonuyla ilgili DATA incelemesi yapıldığını, ancak zanlının soruşturmanın geri kalan kısmına etki edemeyeceğini ifade eden Belge, zanlının 7 Eylül 2021 tarihinde de benzer suçtan teminata bağlandığını belirtti ve KKTC vatandaşı olan zanlının tutuklu yargılanması amacıyla 90 gün süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.


Yargıç Hazan Aksun, soruşturmanın sürdüğünü, dava dosyasının hazırlanması için süreye ihtiyaç olduğunu belirterek, zanlıyı 3 ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110