“İki güzide camia karşı karşıya getirildi”

banner37

Girne Avcılık Atıcılık Kulübü, atış poligonuna sınır olan ve atışlara emniyet alanı teşkil eden arazinin, bir spor kulübüne verilmesi nedeniyle dün eylem yaptı

“İki güzide camia karşı karşıya getirildi”
banner90
banner8

Funda ÖZSAKINÇ

Girne Avcılık Atıcılık Kulübü, atış poligonuna sınır olan ve atışlara emniyet alanı teşkil eden arazinin, bir spor kulübüne verilmesi nedeniyle dün, üyeleriyle birlikte Girne Raif Rauf Atış Poligonu’nda eylem gerçekleştirdi.


Girne Avcılık Atıcılık Kulübü Başkanı Bayram Bayramoğlu, “Kulüp yöneticilerimiz, zamanın Başbakanı ve diğer tüm yetkili mercileri ile görüşmeler yapmış ve bu görüşmelerin tamamında haklı bulunmamıza rağmen yanlışın düzeltilmesi hususunda bugüne kadar hiçbirşey yapılmamış olup iki güzide camia karşı karşıya getirilmiştir” dedi.  


banner134
Bayramoğlu’nun iddiasına göre, yaklaşık 1.5 yıl önce Bakanlar Kurulu tarafından başka alternatifler mevcutken, araştırma yapılmadan ve yer gösterilmeden, atış poligonuna sınır olan ve orada yapılan atışlara emniyet alanı teşkil eden, İskan Bakanlığı’ndan alınıp Spor Bakanlığı’na devredilen yaklaşık 9 dönümlük 2 arazi, bir spor klübüne verildiğinden can ve mal güvenliğini tehdit ediyor.


“Verdiğimiz 35 yıllık hizmetin yok olmasına izin vermeyeceğiz” diyen Girne Avcılık Atıcılık Klübü Başkanı Bayram Bayramoğlu, “Bu konu atıcılık sporunun bu ülkedeki varlığının ve ileriye taşınması çabalarının altını dinamitleyip, avcılık ve atıcılık sporuna verdiğimiz 35 yıllık hizmetin bir anda yok olmasına neden olacaktır. Buna izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.


Başkan Bayramoğlu, eylemde “Kulübümüz bu konuda hiçbir oldu bittiye asla müsamaha göstermeyecek ve yapılan girişimlerde de haklı tepkisini göstermekten çekinmeyecektir. Bu sebeple iki camianın arasını daha da fazla açmamak adına, kulüp olarak ilgili Bakanlıkları bir an önce konuya müdahale edip alınan bu yanlış karardan dönülmeye ve konuya çözüm bulmaya davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75