banner6

​​​​​​​ İki kişi 300 bin TL’ye kefil oldu

banner37

​​​​​​​ Tasarrufunda 4 ayrı pakette, satışa hazır halde yaklaşık 2 gram eroin bulunan C.D.D. isimli genç teminatla serbest bırakıldı

​​​​​​​ İki kişi 300 bin TL’ye kefil oldu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Tasarrufundaki satışa hazır şekilde 4 ayrı pakete ayrılmış yaklaşık 2 gram eroinle yakalanan C.D.D.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) ithali ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün, teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı

tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 19.11.2021 tarihinde, saat 11.00’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi tarafından, Güzelyurt- Lefkoşa anayolu üzerinde, içerisinde şüpheli bir şekilde görülen konu araç sürücüsü C.D.D.’nin tespit edilerek alıkonulduğunu belirtti.

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının huzurunda konu araçta yapılan aramada, sol ön yolcu koltuğunun üzerinde satışa hazır halde dört adet beyaz renk naylon parçasına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olan ucu yanık sarma sigaranın bulunarak emare zapt edildiğini, zanlının ise suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

Sakallı, zanlının Yayla’da bulunan ikametgahında, mahkeme emriyle huzurunda arama yapıldığını ve kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirtti.

banner134

Zanlının aleyhindeki tahkikatın tamamlandığına vurgu yapan Sakallı, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 150’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104