“İki liderden beklentimiz, federal çözümün önünü açmaları”

banner37

“İki liderden beklentimiz, federal çözümün önünü açmaları”
banner90

 Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in 9 Ağustos’ta bir araya gelecek olmalarının önemine dikkat çekerek, iki liderden, Kıbrıs’ta çözümün önünü açacak 3’lü zirve ile 5’li konferansın kararını almalarını istedi.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, “Daha fazla oyalamaya gerek yok” diyen İzcan, liderlerin ilk yapacakları işin, “Geçmiş uzlaşıları teyit ederek, Birleşik Federal Kıbrıs’ı hayata geçirmek olmalıdır” dedi.

banner9
Yeni güven yaratıcı önlemler konusunda da kararların alınmasının sürecin ilerlemesine katkı yapacağını dile getiren BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “başta Dışişleri Bakanı Kudret Özersay olmak üzere, çözüm karşıtı kesimlerin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın elini ayağını bağlama çabalarını şiddetle reddettiklerini” belirtti.

İzcan, “Önemli olan, Kıbrıs Türk toplumunun çözüm ve barış iradesidir. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ise bu iradeyi hayata geçirmek için yetki aldığını hatırlatarak gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108