İki öğrenci de tutuksuz yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da, bir üniversitede, başkasının kimliği ile sınava girmeye çalışan Mert Oktar, kimliğine büründüğü Hüseyin Can Yıldızoğulları ile birlikte teminat duruşmasına çıkarıldı

banner87
İki öğrenci de tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, bir üniversitede, başkasının kimliği ile sınava girmeye çalışan Mert Oktar, kimliğine büründüğü Hüseyin Can Yıldızoğulları ile birlikte teminat duruşmasına çıkarıldı.

“Resmi evrak sahteleme”, “Tedavüle sürme” ve “Başkasının kimliğine bürünme” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde, Adli Şube’de görevli polis memuru Burçin Korgan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlı Mert Oktar’ın, 25 Mayıs’ta, saat 11.00 sıralarında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitede öğrenci olan Hüseyin Can Yıldızoğulları’nın kimliğini sahteleyip, sınav salonunda görevliye göstermek suretiyle tedavüle sürerek, bir başkasının kimliğine büründüğünü anımsattı.

Her ikisinin de üniversite öğrencisi olduğunu belirten Korgan, zanlıların, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 5 biner TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108