banner6

İki ölüm büyük acı

banner37

Beylik tabancasıyla eşini 11 el ateş ederek öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunup ağır yaralanan ancak dün sabah hayatını kaybeden Kemal Yalçın ile eş kurbanı Ayşe Yalçın, aynı mezarlıkta ama farklı yerlerde toprağa verildi.

İki ölüm büyük acı
banner99

Sedef BOŞNAK

Tatlısu’da önceki gece işlenen cinayet, ülke genelinde hem büyük üzüntüye hem de tepkiye neden oldu.

Yeni taşındıkları evlerinde beylik tabancasıyla eşi 41 yaşındaki Ayşe Yalçın’ı 11 el ateş ederek öldüren polis memuru 43 yaşındaki Kemal Yalçın, bir kurşun da kendi başına sıkarak intihara yeltenmiş ve ağır yaralanmıştı. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kemal Yalçın, dün sabah yaşamını yitirdi.

Tatlısu Polis Karakolu’nda görev yapan Kemal Yalçın ve eşi Ayşe Yalçın, dün Tatlısu Mezarlığı’nda kılınan ikindi namazının ardından aynı mezarlıkta fakat farklı yerlerde toprağa verildi.

Eşi tarafından öldürülen Ayşe Yalçın’ın ailesi, kızlarının naaşını, katili olan eşinin yanına defnetmek istemedi. Bu nedenle belediye ekipleri tarafından yan yana kazılan mezarların biri kapatılıp, Kemal Yalçın için başka bir yer ayarlandı. İlk olarak Ayşe Yalçın’ın, yarım saat sonra ise Kemal Yalçın’ın cenazesi mezarlığa getirildi.

Çok sayıda kişinin katıldığı cenaze töreninde, polis ekipleri de yoğun güvenlik önlemi aldı. Hiçbir gerginliğin yaşanmadığı cenaze törende, sevenleri Ayşe Yalçın ve Kemal Yalçın’a veda etti.

Gözyaşları hiç dinmedi

Cenaze töreninde, anne ve babasının ölüm acısına dayanamayan 16 yaşındaki kızları Gizem’in gözyaşı hiç dinmedi.

banner134

Genç kız, anne ve babasını kaybetmenin acısını, mezarlığın bir köşesinde, yakınlarının yanında sessiz sessiz ağlayarak yaşadı.

Yarım saat arayla mezarlığa getirilip farklı yerlerde toprağa verilen anne ve babası için ayrı ayrı yerlere gidip dua eden genç kız, ailesine veda etti.

Ayakta durmakta zorlanan genç kız, annesinin yakınları tarafından teselli edildi.

Eşini öldürüp, sırlarıyla veda etti

Tatlısu’ya ateş düşüren Yalçın ailesinin ölümü, tüm ülkede büyük üzüntü ve tepkiye neden oldu.

Polis Memuru Kemal Yalçın’ın, yeni taşındıkları evinde tartıştığı eşini tabancasıyla vurarak öldürmesi kafalarda soru işareti yarattı.

Ardı ardına gelen ölümlerin ardından sorular da cevapsız kaldı.

Sevenlerini derin acılar içinde bırakarak yaşama veda eden Kemal Yalçın’ın, eşini neden öldürdüğü ve ardından canına kıydığı merak konusu oldu.

Öte yandan, çift arasında çıkan tartışmanın nedeninin maddi sorunlar olduğu iddia ediliyor. Evin inşası için öz kaynağını tüketip, borçlanan Kemal Yalçın’ın geçirdiği bunalım sonucu cinayeti işlediği de iddialar arasında.

Orçan: Tatlısu’ya ateş düştü

Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, yaşanan korkunç olay sonrası köylerine ateş düştüğünü söyledi.

Orçan, Yalçın çiftinin, herkes tarafından sevildiğini belirterek, saygı duyulan çiftin, hayatı seven kimseler olduğunu belirtti.

Yaşadıkları acının tarif edilmez olduğunu vurgulayan Orçan, şöyle devam etti:

“Yalçın ailesi herkes tarafından sevilip sayılan bir aile. Karı koca geçtiğimiz gün, iftar çadırına kol kola geldi. Yanlarında kızları da vardı. Köyde yapılan tüm faaliyetlere ailece katılan, yüzleri her zaman gülen kimselerdi.

Korkunç olay hepimizi üzdü, şok etti. Hepimizin başı sağ olsun, Allah ailesine sabır versin. Allah rahmet eylesin...”

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104