İki sendika yarın eylem yapacak

banner37

İki sendika yarın eylem yapacak
banner99

Öğretmen sendikaları, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu istifaya çağırarak, “’Toplum sağlığını hiçe sayarak eğitim yapacağım’ diyen anlayış iflas etti” değerlendirmesinde bulundu.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), bakanlığın yaklaşımını protesto etmek için yarın saat 11.00'de Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünde eylem ve basın açıklaması yapacağını açıkladı. 

banner134
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel imzalı ortak açıklamada, hükümet toplum sağlığını hiçe saymak, partizanca davranmak ve iş bilmezlikle, Milli Eğitim Bakanı’nı sorumluluğu öğretmenlere, ailelere, okul idarelerine ve öğrencilere atmak, sağlık ve güvenlikle ilgili tedbir almamak, eğitimde eşitsizliği derinleştirmekle suçlandı.

Okulların genelgelerle yönetilemeyeceği belirtilen açıklamada, plansız, sağlıksız, öngörüsüz, bütçesiz, organizasyonsuz ve şova dayalı içi boş eğitim politikalarıyla kendileriyle dalga geçildiği savunuldu.

Öğretmen sendikalarının açıklamasında, “Aileler, öğrenciler, öğretmenler yalnızlaştırılmış, bunalıma sürüklendi. Toplum sağlığını hiçe sayarak eğitim yapacağım diyen anlayış iflas etti. Milli Eğitim Bakanı derhal istifa etmeli, bakanlık anahtarını teslim etmelidir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 2 ay Önce

Iyi güzel eylem kararı aldınızda . Milli eğitim bakanlığı online eğitime hazırlanıyoruz, başlıyoruz başladık derken hiç bir hazırlık yapılmadığı zamanlarda ortalama 6 aydır nerelerdeydiniz sayın sendikalar. Ucu size dokununcami düştü jeton da eyleme geçtiniz.

Kktc
Kktc - 2 ay Önce

Iyiki varsiniz

Hüseyin
Hüseyin - 2 ay Önce

Sanki okul olsa calisirlarda şimdi eylem yapıyorlar

SIRADAKİ HABER

banner75