banner6

İki seri hırsız 81 bin TL’yi aşkın eşya çaldı

banner37

İki seri hırsız 81 bin  TL’yi aşkın eşya çaldı
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

   İskele bölgesinde bir ambarı soyarken suçüstü yakalanan ve Mağusa’da da işlenen pek çok benzer suçla bağlantıları olduğu tespit edilen M.N. ve F.D. isimli iki zanlı yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Ambar açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Sahtekarlıkla para temin” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar M. N. ve zanlı F. D. dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Murat Ergün, iki zanlının 2022 Şubat ayı içerisinde Ayşe Kuman’a ait olan Gelincik’te bulunan ambarın güneye bakan kilitli vaziyetteki camını kırıp hasara uğrattıktan sonra kapı arkasındaki sürgüleri kaldırarak ambar içerisine girip, toplam değerleri 24 bin 475 bin TL değerindeki 3 adet koyun kırpma makinesi, bir adet odun motoru ve bir adet plastik boru kaynak makinesini sirkat ettiklerini belirtti.

   Zanlıların 26 Mart’ta da aynı ambardan 3 adet kuyu dalgıcını sirkat ettiklerinin tespit edildiğini söyleyen Ergün, 29 Mart’ta yine konu ambara aynı şekilde girerek 2 adet izmirillo, 2 adet kuyu dalgıcı, 1 adet çift başlıklı bileme makinesi, iki adet su motoru ile toplam 202 parçadan oluşan hırdavat malzemesini sirkat ettiklerine vurgu yaptı.  

   Zanlı 1’in yönetimindeki GC 569 plakalı araç ile ambardan sirkat etmiş olduğu malzemeleri taşıdığı sırada devriye görevinde olan polis ekipleri tarafından tespit edilerek, suçüstü tutuklandığını belirten Ergün, araç içerisinde bulunan malzemeler ile aracın emare olarak alındığını kaydetti.

   Ergün, aynı gün yapılan soruşturmada zanlı 2’nin meseleyle bağlantısı tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

   Polis memuru Murat Ergün, meseleyle ilgili yapılan soruşturma esnasında zanlı 1 ve zanlı 2’nin ambardan sirkat etmiş oldukları malzemelerden iki adet koyun kırpma makinesi ile üç adet su dalgıcını satarak,  bin 100 TL temin ettiklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Akü de çalmış

   Murat Ergün, meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturma esnasında zanlı 2 F.D.’nin 11-12 Şubat 2022 tarihleri arasında Mağusa’da terminal bölgesinde Emirali Oğur’a ait TGR 799 plaklı otobüsten iki adet 2 bin 400 TL değerindeki aküyü sirkat edip, bir hurdacıya sattığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Ergün, yine meseleyle ilgili olarak yapılan soruşturma esnasında zanlı 2’nin 14 Şubat’ta Boltaşlı köyünde Mustafa Bulut’a ait tarla içerisindeki jeneratör üstünden 500 TL değerinde bulunan aküyü sirkat ederek, KF 569 plaklı aracına taktığının tespit edildiğine dikkat çekti.

   Akünün emare olarak alındığını belirten Ergün, meseleyle ilgili olarak zanlı 2 F.D.’nin tutuklu bulunduğu süre zarfında üç farklı gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Ergün, iki zanlının toplam 81 bin 183 TL değerindeki malzemeleri çaldıklarının belirlendiğine vurgu yaptı. benzeri sabıkaları olan iki zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Çeliker, zanlıların iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110