banner6

İki yıl hapis cezası aldı

banner37

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yarım kilogram Hintkeneviri ile 50 gram senteticcannabionid türü uyuşturucu madde ithal eden Dieng Mor, aleyhindeki suçlamaları kabul etti, dava karara bağlandı

İki yıl hapis cezası aldı
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye 497 gram Hintkeneviri ile 50 gram senteticcannabionid türü uyuşturucu madde ithal eden Dieng Mor, iki yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı.

   Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanığın avukatı Talat Tanca hazır bulundu.

   Kararı okuyan Soytaç, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

   Soytaç, sanığın iki ayrı türde ve para karşılığında uyuşturucu ithal etmesini aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

   Soytaç, huzurlarındaki davalara dikkat çekip, birçok davada uyuşturucu ithali suçunun artış eğiliminde olduğuna vurgu yaptı. Soytaç, “Uyuşturucu suçları gün geçtikçe yaygınlık kazanmakta ve başka suçlara geçişte basamak oluşturmakta. Uyuşturucu dağıtımında köprü vazifesi gören kişilere caydırıcı cezalar verilmeli” ifadelerine yer verdi.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, sanığa oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104