İki yıl sonra yargılanmaya geldi

banner37

Uyuşturucu suçundan yargılanacakken 2016’nın Şubat ayında Güney Kıbrıs’a kaçan M.G, dün Lokmacı Kara Sınır Kapısı’na gelerek polise teslim oldu

İki yıl sonra yargılanmaya geldi
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 2015 Ocak ayında uyuşturucu madde suçundan yakalanan ve mahkeme kararıyla teminata bağlandıktan sonra 2016’nın Şubat ayında kaçak yollarla Güney Kıbrıs’a geçen M.G, dün sabah Lokmacı Kapısı’na gelerek polise teslim oldu.

“Askeri yasak bölge ihlali ve mahkeme emrine riayetsizlik” suçlamasıyla tutuklanan M.G isimli zanlı aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak polis memuru Aytan Özoğlu’nu dinletti.

 

Kaçak gitti, yasal geldi

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Aytan Özoğlu olayla ilgili olguları aktardı. Özoğlu huzurda bulunan zanlı M.G’nin, 2015 yılında uyuşturucu suçundan tutuklandığını ve mahkemenin ileride yargılanmak üzere zanlıyı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve yurt dışına çıkış yasağı şartı koyarak teminatla serbest bıraktığını anlattı.

Evli olan zanlının Güney Kıbrıs’ta yaşayan eşinin hamile olması nedeniyle 2016’nın Şubat ayında Lokmacı Sınır Kapısı civarından yasa dışı yollarla güneye kaçtığını anlatan Özoğlu, zanlının dün sabah Lokmacı Sınır Kapısı’na gelerek polise teslim olduğunu belirtti.

Özoğlu, zanlının Güney Kıbrıs’ta eşi ve 9 aylık bir kızının olduğunu, anne ve babasının ise KKTC’de bulunduğunu, kendisinin ise TC vatandaşı olduğunu ifade ederek, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Rauf Kürşad, daha önceki teminat şartının etkili olmadığını ifade ederek, bu kez iki kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması şartı ile teminata bağlanmasına ve zanlının evraklarına el konularak yurt dışına çıkışının yasaklanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER