banner6

İki zanlı da kaçak çıktı

banner37

İki zanlı da kaçak çıktı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kapı kilidini kırarak girdikleri marketten, sigara, laptop, pirinç, yulaf ezmesi ve 675 TL nakit para çaldıkları belirlenen M.G. ile M.M.K., dün teminat talebiyle çıkarıldıkları mahkeme tarafından, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Mahkemenin kararında her iki zanlının da ülkede kaçak olarak bulunmaları da etkili oldu.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Havva Yorgancı, zanlılar M.G. ile M.M.K.’nin “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Yorgancı, zanlıların 3-4 Temmuz 2022 tarihleri ve 02.00-13.30 saatleri arasında Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Ağaç Market isimli iş yerinin kuzeye bakan sürme camının üzerinde bulunan halka kilidini kırarak içeriye girdiğini belirterek, daha sonra iş yerinin giriş kısmındaki masa üzerinde bulunan Toshiba marka laptop ve faresi, 27 adet Marlboro Touch sigara, 26 adet Parliament uzun sigara, 38 adet Kent Switch sigara, 96 adet Harvest Slim Coffee ve mentol sigara, 9 paket All Rice Basmati pirinç, 8 paket Lifalif yulaf ezmesi ve bahse konu masanın ikinci çekmecesinde muhafaza edilen 675 TL nakit parayı sirkat edip aynı yerden çıktığını kaydetti.

   Soruşturma kapsamında olay yeri ve çevresinde başlatılan kapsamlı incelemeler sonucunda zanlıların kamera görüntülerinden tespit edilerek 7 Temmuz 2022 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Yorgancı, daha sonra zanlı M.G.’nin ikametgahında yapılan aramada 3 adet 50 gramlık Rothmans marka tütün ve olay günü giymiş olduğu giysilerin bulunarak emare olarak alındığını ifade etti.

   İki zanlının da yasal statüsü olmadığını belirten Yorgancı, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104