İkinci Corona paniği

banner37

Yüksek ateş şikayetiyle Mağusa’da özel hastaneye başvuran İran uyruklu bir kadın, Corona virüsü şüphesiyle dün akşam Lefkoşa’ya sevk edildi

banner87
İkinci Corona paniği
banner90
banner99

Zatürre teşhisi konuldu, tahlil sonuçları bekleniyor… Dünyada hızla yayılan ve ölümlere neden olan Corona virüsü şüphesiyle, ülkemizde ikinci bir vaka karantinaya alındı. İran uyruklu, 30 yaşındaki M. N. isimli kadın, yüksek ateş şikayetiyle Mağusa’da özel bir hastaneye başvurdu. Doktorlar, Corona virüsü şüphesiyle hastayı hemen ambulansla Lefkoşa’ya sevk etti. Karantina odasına alınan kadına, zatürre teşhisi konuldu; virüsü taşıyıp, taşımadığı ise bugün çıkacak tahlil sonuçlarıyla belirlenecek.

Doğan SAMER

Dubai turundan dönen 74 yaşındaki bir kadının cumartesi günü Corona virüsü şüphesiyle karantinaya alınmasının ardından dün ikinci bir kişi daha aynı virüs şüphesiyle Gazimağusa’dan Lefkoşa’ya sevk edildi.

İran uyruklu bir kadın Corona virüsü şüphesiyle, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde karantina altına alındı.

Doğu Akdeniz Üniversite’sinde öğretim görevlisi olan 30 yaşındaki İran uyruklu M. N. öksürük ve yüksek ateş şikâyetiyle Gazimağusa’da bir özel hastaneye başvurdu. Zatürre teşhisi konulan kadın, Corona virüsü şüphesiyle ileri tetkikler için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve karantinaya alındı. M. N.’nin virüsü taşıyıp, taşımadığı ise bugün çıkacak tahlil sonuçlarıyla belirlenecek.

Konuyla ilgili KIBRIS’a konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli, Doğu Akdeniz Üniversite’sinde öğretim görevlisi olan İran uyruklu şahsa zatürre teşhisi konulduğunu ama her ihtimale karşı tedbirli davranmak adına kadının karantinaya alındığını ve virüse dair tetkiklerin yapılacağını söyledi.

“Ufak bir şey olsa bile işimizi

garantiye almak istedik”

Bakan Pilli, İran uyruklu şahsın son bir ay içerisinde İran’a gitmediğini ama İran’dan buraya gelmiş arkadaşlarıyla veya kişilerle temas etmiş olabileceğini söyledi.

Pilli şöyle konuştu:

“Vaka zatürredir ama kendisi İranlı olduğu için İran’dan gelmiş arkadaşlarıyla veya kişilerle temas etmiş olabilir. Durum böyle olunca karantinaya aldık ve izole ettik. Ufak bir şey olsa bile işimizi garantiye almak istedik. Tahlil sonuçları 24 saat içerisinde çıkar.”

Sağlık Bakanı Pilli, karantinaya alınan şahısın İran’dan gelen her hangi biriyle temas edip etmediğini araştırdıklarını söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz cumartesi günü Corona virüsü şüphesiyle 74 yaşındaki bir kadın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak karantinaya alınmıştı. G. E., isimli kadına da zatürre teşhisi konulmuş, ardından Türkiye’ye gönderilen test sonuçları negatif çıkmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108