İkinci kattan atladılar ikisi kaçmayı başardı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, Gönyeli’deki bir apartmanda operasyon düzenledi, bir kişi tuvalette 30 gram uyuşturucuyu yok etmek isterken suçüstü tutuklanırken, üç kişi apartmanın balkonundan atlayarak kaçmaya çalıştı

İkinci kattan atladılar ikisi kaçmayı başardı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

KAÇANLAR ARANIYOR… Uyuşturucuyu tuvalete atarak yok etmeye çalışan kişi ile operasyon sırasında evde olan 3 kişiyi dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine soruşturma amaçlı 2 gün tutukluluk emri alan polis, balkondan atlayarak kaçmaya çalışan 3 kişiden birisinin bacağının kırıldığını ve hastaneye kaldırıldığını, iki kişinin ise kaçtığını ve yakalanmaları için çalışma başlatıldığını açıkladı.

Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından bir apartmana düzenlenen operasyonda, bir kişi tuvalette 30 gram uyuşturucuyu yok etmek isterken suçüstü tutuklanırken, üç kişi apartmanın balkonundan atlayarak kaçmaya çalıştı.

Daire içindeki üç kişi tutuklanırken, balkonda atlayanlardan birinin ayağı kırıldığı için yakalandı, iki kişi ise kaçmayı başardı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar C.C.A. (E-23), F.C.A. (E-19) ve D.U.U. (E-26) dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

banner134
Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 13.07.2021 tarihinde saat 13.35’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Gönyeli’de bulunan bir apartman dairesine girildiği esnada zanlı C.C.A.’nın polisleri görmesi üzerine, tuvalete girerek, kapıyı kilitlediğini kaydetti.

“Uyuşturucuyu tuvalete atıp, sifona bastı”

Polis memuru Cemal Ramiz, akabinde konu kapının kırılarak içeriye giriş yapıldığında zanlının sol elinde foil kâğıdı tuttuğu ve sağ eli ile de tuvaletin içerisine bir şey atıp sifona bastığı esnada makul güç kullanılarak alıkonulduğuna vurgu yaptı.
Ramiz, müteakiben tuvalet içerisinde yapılan kontrolde tuvalet kâğıtlarının top şeklinde sarılı olduğu görülmesi üzerine tuvalet içerisinden alınarak yapılan kontrolde içerisinde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını söyledi.
Ramiz, o esnada ikametgâhta bulunan F.C.A. ve D.U.U.’nın suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

“Üçü balkondan atladı”

Operasyon sırasında evde bulunan üç kişinin balkondan atladığını kaydeden Ramiz, zanlılardan birinin ayağı kırık halde tespit edildiğini ve hastaneye kaldırıldığını, diğer iki zanlının ise kaçtığını belirtti.
Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, aranan iki kişi ve emareler olduğunu söyleyen Ramiz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, aranan iki kişi ve kayıp emareler olduğuna vurgu yapıp, zanlıların iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hh
Hh - 2 hafta Önce

Ulkelerine gonderin

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75