banner6

İkinci kez öldürülmeye çalışıldı

banner37

Güney Kıbrıs’ta aynı kişinin, 9 yılın ardından ikinci kez öldürülme girişimiyle karşı karşıya kaldığı haber verildi. 

İkinci kez öldürülmeye çalışıldı
banner151

Fileleftheros gazetesi 47 yaşındaki Kiriakos Hacisavvas’ın Ay Napa’da yine kimliği bilinmeyen kişilerin hedefi olduğunu yazdı. 

Hacisavvas’ın ilk kez 2008 yılında yine Ay Napa’da öldürülmek istendiğini ancak başarılı olunamadığını belirten gazete, ikinci saldırınınsa dün gece yarısı gerçekleştirildiğini belirtti. 

Hacisavvas’ın zemin katta bir apartman kompleksinin park yerinde arabasının yanında başından vurulmuş olarak yerde yatırken bulunduğunu kaydeden gazete, olayla ilgili kimsenin ne bir ses duyduğunu, ne de şüpheli bir hareket fark ettiğini aktardı. 

Haberlere göre, Hacisavvas’ın sağlık durumu kritik. 

Polis endişeli

Alithia gazetesi ise olayla ilgili haberinde, Ay Napa ve “Mağusa”da çeşitli faaliyetleri kontrolleri arasına almak isteyen çeteler savaşında yeni bir saldırının söz konusu olduğunu yazdı. 

Kullis olarak da bilinen Hacisavvas’ın Ay Napa’da eskiden gece kulübü sahibi olduğunu ve “karanlık işlere” karıştığını yazan gazete, Hacisavvas’ın arkadaşının, Ay Napa’da dört kişinin öldürüldüğü cinayetle ilgili müebbet hapis cezasına çarptırıldığını kaydetti. 

Gazete çetelerin karşılıklı çatışmaları dışında polisin, bu cinayet teşebbüsü, yurtdışından getirilen profesyonel bir nişancı tarafından yapılmış gibi göründüğü için son derece endişeli olduğunu yazdı.

Habere göre son zamanlarda benzer şekilde üç kişi öldürüldü. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 10:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110