İkinci kez uyuşturucuyla yakalandığı belirtildi

banner37

Polisin yerde bulduğu sigara paketinden çıkan anahtar evinin kapısını açtığı için paketteki yaklaşık 2 gram uyuşturucu nedeniyle tutuklanan 22 yaşındaki A.M.M., teminatla serbest bırakıldı

İkinci kez uyuşturucuyla  yakalandığı belirtildi

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta polisin ‘yüksekten düşme’ olayını araştırırken, yerdeki sigara paketi içerisinde yaklaşık 2 gram uyuşturucu ve bir ev anahtarı bulması olayıyla ilgili tutuklanan 22 yaşındaki A.M.M., teminatla serbest bırakıldı.

Paketteki anahtarın evinin kapısını açması nedeniyle ‘Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu’ suçlamasıyla tutuklanan zanlı teminat talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Murat Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Döşenci, 27.07.2018 tarihinde, saat 01.00 sıralarında, Lefkoşa’da polis tarafından yüksekten düşme olayının soruşturulması esnasında olay mahallinde yerde sigara paketi içerisinde yaklaşık 1 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir başka kâğıt içerisinde 202 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını yineledi.

Zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini söyleyen Döşenci, askıda uyuşturucu ithal ve tasarrufu suçlarından davası olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 6 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER