banner6

İkinci zanlı da yakalandı emarelere henüz ulaşılamadı

banner37

İkinci zanlı da yakalandı emarelere henüz ulaşılamadı
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi çemberinin yakınında 3 Haziran günü E.E. isimli şahsın aracının önünü keserek bıçakla korkutup araçtan indirmeye çalışan zanlı E.C.’nin ardından, olay sonrasında kayıplara karışan arkadaşı E.F. de yakalandı ve dün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Polis, zanlı E.F.’nin evinde yapılan aramada herhangi bir emareye ulaşılamadığını dile getirerek, alınması gereken ifadelerin, incelenmesi gereken kamera görüntülerinin ve aranmakta olan emarelerin söz konusu olduğunu vurguladı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru

Cemal Erginsoylu, zanlı E.F.’nin “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Korkutmak maksatlı silah taşıma” ve

“Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Erginsoylu, 3 Haziran 2022 tarihinde, saat 16.30 raddelerinde, Lefkoşa Göçmenköy Barış Caddesi üzerinde

E.E. isimli şahsın yönetiminde bulundurduğu SH 895 plakalı aracı ile hastane çemberi yönüne ilerlediği esnada zanlı E.F.’nin yönetiminde bulunan ZPZ 799 plakalı araç tarafından önünün kesilip durdurulduğunu kaydetti.

   Erginsoylu, bu sırada aynı araçta bulunan zanlı E.C.’nin araçtan inip E.E. isimli şahsı korkutmak amacıyla tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçakla söz konusu şahsın aracının yanına gidip kapısını açtığını ve E.E.’yi araçtan indirmeye çalıştığını dile getirdi.

   E.E.’nin bu sırada aracını sürüp tekrar Göçmenköy istikametine dönerek olay yerinden uzaklaştığına işaret eden Erginsoylu, E.C.’nin ise aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını bildirdi.

   Erginsoylu, E.C.’nin 4 Haziran 2022 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve 2 gün tutukluluk emri aldığını anımsatarak, aynı gün zanlı E.F.’nin de Lefkoşa’da tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

   Zanlı E.F.’nin ikametgahında yapılan aramada herhangi kanunsuz bir emareye ulaşılamadığını söyleyen Erginsoylu, aranmakta olan emarelerin, alınması gereken ifadelerin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin söz konusu olduğunu vurguladı.

   Erginsoylu, soruşturmanın devam ettiği, bu nedenle zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunduğu üzerinde durarak, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşat, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104