İkisi cezaevine gönderildi, biri teminatla serbest kaldı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonlarda tasarruflarındaki uyuşturucularla yakalanan üç zanlıyla ilgili soruşturma tamamlandı

İkisi cezaevine gönderildi, biri teminatla serbest kaldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda tutuklanan üç zanlı teminat duruşmasına çıkarıldı. 

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar G.T.M. (E-23), B.D.M. (E-21) ve P.C. (E-28) dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 18.06.2021 tarihinde, saat 14.30 sıralarında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından zanlı G.T.M.’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alınması üzerine, üst aramasında şortunun cebinde 4 ayrı pakette satışa hazır yaklaşık 3 gram 750 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak, emare alındığını belirtti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmada, zanlının konu maddeleri zanlı B.D.M.’den aldığının tespit edildiğini ve zanlı B.D.M.’nin, zanlı P.C., ile birlikte tespit edildiğini anlattı.

banner134
Kurtbir, B.D.M.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve bir adet elektronik hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kurtbir, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı P.C.’nin yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin TL nakdi teminat yatırması,  haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

  Sağer, zanlılar G.T.M., ile B.D.M.’nin ise iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75