banner6

İkisi de cezaevine gönderildi

banner37

Ercan Havalimanı’ndaki bir işletmede satılan 3 bin 205 TL değerindeki 5 şişe alkollü içki ile 1 karton sigara ve derneğin yardım kutusunu çalan; ancak uçağı kaçırınca yakayı ele veren 2 yolcu, teminat duruşmasına çıkarıldı

İkisi de cezaevine gönderildi
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir işletmede satılan 3 bin 205 TL değerindeki 5 şişe alkollü içki ile 1 karton sigara ve derneğin yardım kutusunu çalan; ancak uçağı kaçırınca yakayı ele veren iki kişi, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Hırsızlık” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı Mustafa Furkan Akbulut (E-22) ve Umut Şaşkın (E-20), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Şayan Ergülen, tanık olarak polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 28.04.2023’te, Ercan Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir işletme içerisinde satışa sunulan toplam 3 bin 205 TL değerindeki 5 şişe alkollü içki ile 1 karton sigara çaldıklarının tespit edildiğini belirtti.

   Kuşcuoğlu, zanlıların hırsızlık yaptıkları esnada uçağı kaçırdıklarını ve sırt çantalarını havalimanında bırakıp, Ercan Havalimanı’nın yolcu bekleme salonundaki bir derneğe ait bağış kutusunun asma kilidi ve üst kapağını kırıp hasara uğratıp açarak, kutu içerisinde bulunan toplam 120 TL nakit parayı çalıp kaçtıklarını kaydetti.

   Kuşcuoğlu, çantayı almak için geri dönen zanlının tutuklandığını ve kamera kayıtlarından hırsızlık yaparken görüldüklerini belirtti.  

   Zanlılarla ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Kuşcuoğlu, zanlıların bir ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.  

   Mahkemede söz alan zanlı Şaşkın, “Depremzedeyiz. Çaldığımızı kabul ediyoruz. Zarar tazmin edildi. Özür dileriz. Çok pişmanız. Ülkemize dönmek istiyoruz” dedi. 

   Yargıç Çeliker, talebi onayladı.

GUNLUKLERDE 03.05.2023- ERCAN HIRSIZLIK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104